PiS przygotował projekt specustawy. 10 maja głosowanie korespondencyjne dla wszystkich

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak01.04.2020, 09:12; Aktualizacja: 01.04.2020, 09:14
Nie przesądzono w nim, czy do wyborów prezydenckich dojdzie 10 maja. Poselski projekt pojawił się na stronach sejmowych wczoraj wieczorem. Idzie dalej niż poprawka PiS do rządowej tarczy antykryzysowej, która zakładała, że korespondencyjnie mogliby głosować tylko wyborcy objęci kwarantanną oraz osoby w wieku 60+.

Nie przesądzono w nim, czy do wyborów prezydenckich dojdzie 10 maja. Poselski projekt pojawił się na stronach sejmowych wczoraj wieczorem. Idzie dalej niż poprawka PiS do rządowej tarczy antykryzysowej, która zakładała, że korespondencyjnie mogliby głosować tylko wyborcy objęci kwarantanną oraz osoby w wieku 60+.źródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

PiS przygotował projekt specustawy, na mocy której głosować korespondencyjnie mogliby wszyscy wyborcy.

Nie przesądzono w nim, czy do wyborów prezydenckich dojdzie 10 maja. Poselski projekt pojawił się na stronach sejmowych wczoraj wieczorem. Idzie dalej niż poprawka PiS do rządowej tarczy antykryzysowej, która zakładała, że korespondencyjnie mogliby głosować tylko wyborcy objęci kwarantanną oraz osoby w wieku 60+.

Projekt nie precyzuje konkretnych terminów, sposobu przygotowania i postępowania z pakietami do głosowania korespondencyjnego. Te decyzje miałyby zapaść na późniejszym etapie, np. w drodze rozporządzenia wydanego przez ministra aktywów państwowych (w porozumieniu z ministrem zdrowia, ministrami: spraw wewnętrznych i administracji oraz PKW) oraz uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • zażenowany wyborca(2020-04-01 14:28) Zgłoś naruszenie 33

  a senat znowu da się zrobić na łyso, trzeba było nie zbierać się, tylko zażądać nowej ustawy bez wstawek o wyborach, czy tylko ja to rozumiem, zwykły człowiek?, a podobno TACY wykształceni, wielcy senatorowie tego nie ogarniają???? a żeby głosować tę ustawę to mam nadzieję, że zbiorą się za 30 dni

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2020-04-01 11:48) Zgłoś naruszenie 25

  Własnie zaproponowałem Rządowi -Logujemy się do PKW pzrez PUE lub bank i sprawe wiarygodności obywatela l zdalne wybory mamy rozwiazane.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Pacz pan(2020-04-01 12:30) Zgłoś naruszenie 11

  Sam jeden prezes głosował i wygrał !

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2020-04-01 11:43) Zgłoś naruszenie 16

  ...,...to jest straszne co teraz powiem ,ale teraz dopiero KoronaVIR spowoduje, że w Polsce nie będzie ; "kisiło się na siłę w zakładach pracy " długoletnich spracowanych robotników i da się Im emerytury ze względu na "staż" aby zwolnić miejsca pracy dla młodej fali bezrobotnych. Nic nie trafiało do Rządów PiS i POdych ale KoronaVIR na pewno trafi, jestem tego pewien ,musicie teraz dać miejsca pracy a starych” ” zatrudnionych w szkodliwych i nieb war pracy z 45 letnim stażem i więcej wreszcie wysłać na zasłużone emerytury.

  Odpowiedz
 • xyz(2020-04-01 11:09) Zgłoś naruszenie 07

  Ustawa o stanie klęski żywiołowej w art 3 ust 1 pkt 2 wyjaśnia co to jest katastrofa naturalna . Mówi o zagrożeniu chorobami zakażnymi. Mówi również o chorobach zwierząt. W Polsce aktualne występuje stan zagrożenia afrykańskim pomorem **** / obszar wschodniej i częściowo centralnej Polski/. Rząd samoistnie może wprowadzić stan klęski żywiołowej np w 5 województwach i zablokować wybory co najmniej na 4 miesiące. Bardzo niebezpieczny dla demokracji precedens. Mając większość w sejmie stan taki można przeciągać. Sprawa dla RPO do analizy i stanowiska.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane