TSUE odrzucił pytania polskich sądów ws. systemu postępowania dyscyplinarnego

26.03.2020, 10:31; Aktualizacja: 26.03.2020, 11:43
"Wystąpienie przez sędziego krajowego z odesłaniem prejudycjalnym, które okazało się niedopuszczalne, nie może jednak prowadzić do wszczęcia wobec niego postępowania dyscyplinarnego" - zaznaczył TSUE.

"Wystąpienie przez sędziego krajowego z odesłaniem prejudycjalnym, które okazało się niedopuszczalne, nie może jednak prowadzić do wszczęcia wobec niego postępowania dyscyplinarnego" - zaznaczył TSUE.źródło: ShutterStock

Wnioski dwóch polskich sądów o wydanie orzeczenia ws. nowego systemu postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów są niedopuszczalne - stwierdził Trybunał Sprawiedliwości UE. Ta konkretna sprawa się kończy, ale spór ws. Izby Dyscyplinarnej SN przed TSUE - nie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Obiektywny 1(2020-03-26 12:20) Zgłoś naruszenie 144

  Sprawa karna groźnych przestępców bezpodstawnie zawieszona. Dramat. I strach pokrzywdzonych czekających na wyrok i sprawiedliwość. Terminy aresztu przeciągnięte i w przyszłości może się okazać, że areszty trzeba uchylić bo za długo są stosowane. A sędzia ma nie być dyscyplinarnie ukarany?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • jaa(2020-03-26 11:30) Zgłoś naruszenie 59

  Czy nie wydaje się Państwu, że TSUE spogląda na prawo zbyt formalistycznie? Szczegółowo ocenia drzewo, a nie widzi lasu, którego to drzewo jest częścią. Prawo powinno rozwiązywać problemy, a nie pilnować samo siebie tj. skupiać się ściśle na procedurach.... Sędziowie powinni być odważni i patrzeć na konsekwencje podejmowanych rozstrzygnięć, oczywiście wszystko w ramach prawa materialnego... Uzasadnienia tego orzeczenia nie znam, więc może się mylę...

  Odpowiedz
 • Raf(2020-03-26 10:55) Zgłoś naruszenie 137

  Czy to nie jest podstawa do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych za bezpodstawne wstrzymanie prowadzonych postępowań, żeby sędzia mógł zadać pytanie do TSUE we własnej sprawie?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • gość(2020-03-26 10:51) Zgłoś naruszenie 157

  Wreszcie dobra wiadomość;)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane