statystyki

Komornik nie wejdzie do szpitala? Tarcza także dla placówek ochrony zdrowia

autor: Patryk Słowik25.03.2020, 10:34; Aktualizacja: 26.03.2020, 07:37
Trzeba chronić nie tylko przedsiębiorców oraz obywateli, lecz także szpitale - uznał Marcin Warchoł, pełnomocnik rządu ds. praw człowieka. Proponuje, by uniemożliwić egzekucje komornicze z pieniędzy, które właśnie trafiły do placówek ochrony zdrowia.

Trzeba chronić nie tylko przedsiębiorców oraz obywateli, lecz także szpitale - uznał Marcin Warchoł, pełnomocnik rządu ds. praw człowieka. Proponuje, by uniemożliwić egzekucje komornicze z pieniędzy, które właśnie trafiły do placówek ochrony zdrowia.źródło: ShutterStock

Trzeba chronić nie tylko przedsiębiorców oraz obywateli, lecz także szpitale - uznał Marcin Warchoł, pełnomocnik rządu ds. praw człowieka. Proponuje, by uniemożliwić egzekucje komornicze z pieniędzy, które właśnie trafiły do placówek ochrony zdrowia.

– Musimy ochronić szpitale, które teraz pełnią ogromną, jeszcze większą rolę niż zazwyczaj. A jak doskonale wiemy, wiele z nich jest zadłużonych – mówi Marcin Warchoł, pełnomocnik rządu ds. praw człowieka. I dodaje, że ostatnie, czego nam dziś trzeba, to egzekucja komornicza. Dlatego wespół z Ministerstwem Sprawiedliwości przygotował propozycję zmiany legislacyjnej polegającej na tym, że pieniądze dla szpitali przeznaczone na walkę z koronawirusem nie będą podlegały egzekucji ani administracyjnej, ani komorniczej.

– Bogiem a prawdą dziś niemal wszystkie środki w dyspozycji części szpitali mają ten charakter, bo przecież zakupy niezbędnego sprzętu oraz środków ochrony osobistej niewątpliwie mają związek z COVID-19. I zakładam, że komornicy doskonale o tym wiedzą i żaden nie pokusiłby się teraz o zajęcie środków, którymi dysponuje szpital, ale lepiej dmuchać na zimne – twierdzi rządowy pełnomocnik.

Z naszych informacji wynika, że proponowanego przez Warchoła przepisu nie będzie w specustawie, która ma być przegłosowana przez Sejm w najbliższy piątek. Zarazem jednak premier Mateusz Morawiecki przyznał, iż taka ochrona jest potrzebna, zatem wskazane rozwiązanie znajdzie się w kolejnej ustawie, nad którą już trwają prace.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Pln(2020-03-25 14:01) Zgłoś naruszenie 52

  W sytuacji nadzwyczajnej jaka mamy obecnie w przypadku braku możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przez wiele podmiotów a zaraz się okaże ze przez wszystkich a także wykonywania uczciwie pracy należałoby zawiesić w czasie od 3-6 miesięcy wszczynanie i prowadzenie jakichkolwiek postępowań egzekucyjnych zgodnie z art 173 kpc.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obronca(2020-03-28 14:13) Zgłoś naruszenie 30

  Skoro Komornik nic nie może to może zlikwidować tą instytucję

  Odpowiedz
 • zenek(2020-03-25 13:01) Zgłoś naruszenie 21

  Jaka wysokość alimentów ustali sąd, gdy ktoś stracił dochody z powodu epidemii.

  Odpowiedz
 • gość(2020-03-25 12:58) Zgłoś naruszenie 21

  Czy komornicy będą blokować konta dla osób, które straciły możliwość dochodów a muszą płacić alimenty.

  Odpowiedz
 • sadinternetowypl(2020-03-26 17:06) Zgłoś naruszenie 20

  Wezwanie do zapłaty, pozew o zapłatę , wniosek egzekucyjny. Radzę pospieszyć się, aby dłużnik nie zdarzył ukryć pieniędzy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane