Trybunał Stanu za nieodwołanie wyborów?

autor: Grzegorz M. Piasecki24.03.2020, 08:00; Aktualizacja: 24.03.2020, 08:21
Zasięg i skutki epidemii przemawiają za tym, by stan klęski żywiołowej został formalnie wprowadzony

Zasięg i skutki epidemii przemawiają za tym, by stan klęski żywiołowej został formalnie wprowadzonyźródło: ShutterStock

W drodze rozporządzenia ministra zdrowia na obszarze całej Polski wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii. W efekcie doszło do poważnego ograniczenia swobód obywatelskich. Odmowa wprowadzenia przez Radę Ministrów stanu klęski żywiołowej, czego skutkiem byłoby odroczenie terminu wyborów prezydenckich, może w takich warunkach stanowić poważny delikt konstytucyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • kama(2020-03-24 12:19) Zgłoś naruszenie 161

  Oczekiwałabym konkretnych opinii prawnych od konstytucjonalistów, z podaniem ich imienia i nazwiska oraz stopnia naukowego. Powołując się na bliżej nie określone opinie autor artykułu traci wiarygodność.

  Odpowiedz
 • Bert(2020-03-24 12:28) Zgłoś naruszenie 127

  gazeta POprawna robi co może żeby prześcignąć GWno, ale podpieranie się "autorytetem" jakiegoś chłystka, który ze swobodą sztubaka ciągnącego za warkocz panienki zapowiada TK dla władzy, w oczach każdego profesjonalisty wygląda słabo, szanowne karki od wuja pieńkosia

  Odpowiedz
 • Też adwokat(2020-03-24 10:39) Zgłoś naruszenie 127

  Zgodnie z informacjami na forsalu autor jest adwokatem, doktorantem w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Szanowny Mecenasie, Drogi Doktorancie, czy straszenie innych odpowiedzialnością karną lub dyscyplinarną nie jest przypadkiem sprzeczne z prawem i nie stanowi deliktu dyscyplinarnego w rozumieniu Kodeksu Etyki Adwokackiej i Zasad etyki studenta i pracownika Akademii Leona Koźmińskiego?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Munion (2020-03-24 11:48) Zgłoś naruszenie 83

  Odebrałem artykuł jako merytoryczne rozważania o stanie prawnym a nie straszenie panie TEŻ ADWOKACIE. Jestem laikiem w dziedzinie prawa i chętnie poznaję opinie fachowców. Chciał Pan zabłysnąć - trzeba było wrzucić coś na temat.

  Odpowiedz
 • Po co(2020-03-25 06:43) Zgłoś naruszenie 12

  Mam wrażenie, że niektórzy ludzie to faktycznie ameby z IQ poniżej 50 traktujące polityków jak chodzące Albert-ów Eintein-ów - że Ci politycy są niby tak mądrzy i inteligentni, że nawet nie próbują zrozumieć ich zamiarów, bo to jakaś fizyka rakietowa, poza wszelkimi ich możliwościami percepcji - odpowiadam, TAK NIE JEST. Oczywiste jest to, że JEDYNYM powodem NIE wprowadzania stanu nadzwyczajnego i klęski żywiołowej jest to, aby nie przedłużać terminu wyborów. Osobiście PiS będzie dowozić ze szpitali ludzi podłączonych pod kroplówkę z respiratorami, aby tylko głosować na jedynego słusznego kandydata - to pokazuje, ile warta jest ta władza i jak szybko trzeba w końcu skończyć ten cyrk i wywieźć ją na taczkach. W tym momencie, ograniczane są swobody obywatelskie z praktycznie 24/7 godziną policyjną, to jak tego nie nazwać stanem nadzwyczajnym ? Nie wiem po co w ogóle nad tym dywagować.

  Odpowiedz
 • jan(2020-03-24 17:16) Zgłoś naruszenie 11

  Proponuje żeby już niesądzić już ludzi za wybory bo jeżeli nie będziemy przęstrzegać zaleceń żądu to nie jeden do nich może nidoczekać

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane