Trybunał Stanu za nieodwołanie wyborów?

autor: Grzegorz M. Piasecki24.03.2020, 08:00; Aktualizacja: 24.03.2020, 08:21
Zasięg i skutki epidemii przemawiają za tym, by stan klęski żywiołowej został formalnie wprowadzony

Zasięg i skutki epidemii przemawiają za tym, by stan klęski żywiołowej został formalnie wprowadzonyźródło: ShutterStock

W drodze rozporządzenia ministra zdrowia na obszarze całej Polski wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii. W efekcie doszło do poważnego ograniczenia swobód obywatelskich. Odmowa wprowadzenia przez Radę Ministrów stanu klęski żywiołowej, czego skutkiem byłoby odroczenie terminu wyborów prezydenckich, może w takich warunkach stanowić poważny delikt konstytucyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Po co(2020-03-25 06:43) Zgłoś naruszenie 12

  Mam wrażenie, że niektórzy ludzie to faktycznie ameby z IQ poniżej 50 traktujące polityków jak chodzące Albert-ów Eintein-ów - że Ci politycy są niby tak mądrzy i inteligentni, że nawet nie próbują zrozumieć ich zamiarów, bo to jakaś fizyka rakietowa, poza wszelkimi ich możliwościami percepcji - odpowiadam, TAK NIE JEST. Oczywiste jest to, że JEDYNYM powodem NIE wprowadzania stanu nadzwyczajnego i klęski żywiołowej jest to, aby nie przedłużać terminu wyborów. Osobiście PiS będzie dowozić ze szpitali ludzi podłączonych pod kroplówkę z respiratorami, aby tylko głosować na jedynego słusznego kandydata - to pokazuje, ile warta jest ta władza i jak szybko trzeba w końcu skończyć ten cyrk i wywieźć ją na taczkach. W tym momencie, ograniczane są swobody obywatelskie z praktycznie 24/7 godziną policyjną, to jak tego nie nazwać stanem nadzwyczajnym ? Nie wiem po co w ogóle nad tym dywagować.

  Odpowiedz
 • jan(2020-03-24 17:16) Zgłoś naruszenie 11

  Proponuje żeby już niesądzić już ludzi za wybory bo jeżeli nie będziemy przęstrzegać zaleceń żądu to nie jeden do nich może nidoczekać

  Odpowiedz
 • Bert(2020-03-24 12:28) Zgłoś naruszenie 127

  gazeta POprawna robi co może żeby prześcignąć GWno, ale podpieranie się "autorytetem" jakiegoś chłystka, który ze swobodą sztubaka ciągnącego za warkocz panienki zapowiada TK dla władzy, w oczach każdego profesjonalisty wygląda słabo, szanowne karki od wuja pieńkosia

  Odpowiedz
 • kama(2020-03-24 12:19) Zgłoś naruszenie 161

  Oczekiwałabym konkretnych opinii prawnych od konstytucjonalistów, z podaniem ich imienia i nazwiska oraz stopnia naukowego. Powołując się na bliżej nie określone opinie autor artykułu traci wiarygodność.

  Odpowiedz
 • Munion (2020-03-24 11:48) Zgłoś naruszenie 83

  Odebrałem artykuł jako merytoryczne rozważania o stanie prawnym a nie straszenie panie TEŻ ADWOKACIE. Jestem laikiem w dziedzinie prawa i chętnie poznaję opinie fachowców. Chciał Pan zabłysnąć - trzeba było wrzucić coś na temat.

  Odpowiedz
 • Też adwokat(2020-03-24 10:39) Zgłoś naruszenie 127

  Zgodnie z informacjami na forsalu autor jest adwokatem, doktorantem w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Szanowny Mecenasie, Drogi Doktorancie, czy straszenie innych odpowiedzialnością karną lub dyscyplinarną nie jest przypadkiem sprzeczne z prawem i nie stanowi deliktu dyscyplinarnego w rozumieniu Kodeksu Etyki Adwokackiej i Zasad etyki studenta i pracownika Akademii Leona Koźmińskiego?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane