Domowa kwarantanna z powodu koronawirusa: Załatw sprawy urzędowe przez internet [Krok po kroku]

autor: Oprac. Paweł Sikora21.03.2020, 08:00; Aktualizacja: 21.03.2020, 09:19
konsument, umowa, komputer

Pozyskanie zaświadczenia, odpisu czy złożenie wniosku to najczęstsze sprawy, z którymi petenci udają się do urzędu. Mając profil na urzędowej platformie internetowej załatwienie ich bez kolejki i wychodzenia z domu to już nie problem. Choć jest nie mało formalności.źródło: ShutterStock

Chcesz załatwić sprawę w USC, US, ZUS albo w urzędzie gminy, ale musisz pozostać w domu z powodu pandemii koronawirusa? Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, przez internet, za pośrednictwem bezpłatnej platformy ePUAP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • StAAbrA (2020-03-21 09:31) Zgłoś naruszenie 10

  Wall się Street ...

  Odpowiedz
 • J.P.(2020-04-02 00:27) Zgłoś naruszenie 00

  Jak ma założyć profil zaufany starsza osoba, która nie posiada konta w banku internetowym ani nie ma dowodu osobistego z warstwą elektroniczną? Mamy epidemię. Punkty potwierdzające (ZUS, urzędy) działają bez styczności z klientem i nie wiadomo jak długo to potrwa. Do lekarza nie pójdziesz, bo kontakt tylko przez telefon, więc bardzo potrzebne byłoby IKP - Internetowe Konto Pacjenta. I tu kółko się zamyka, bo do założenia IKP potrzebny jest Profil Zaufany!!!!!!!! Mówiło się o możliwości potwierdzania tożsamości w rozmowie video z urzędnikiem. Jakim, jak i gdzie? Nic bliżej ne wiadomo. Prośba o uzupełnienie artykułu.

  Odpowiedz
 • Pośrednik(2020-03-21 12:58) Zgłoś naruszenie 00

  Ja jako pośrednik w obrocie nieruchomościami mam ogromne problemy w zdobyciu jakichkolwiek dokumentów. W Poznaniu spódzielnia mieszkaniowa Cegielskiego zmusza do indywidualnego stawienia się aby odebrać tylko rzut! mieszkania. Pracownik stwierdził że przez okno widzi że ludzie chodzą po ulicy to i ja mogę osobiście przyjść. Absolutnie nie chciał pomóc mailowo. Arogancko rozmawiał. Powiedział że tylko ci co mają kwarantannę mają siedzieć w domu... Sytuacja z 19.03.

  Odpowiedz
 • pytanie(2020-03-22 18:55) Zgłoś naruszenie 00

  Urzędnicy nie czują się zobligowani do czegokolwiek , nawet pismem z profilu zaufanego i tu jest problem...sami zakopali się a ludziom niepełnosprawnym karzą latać na pocztę wiele razy bo oni muszą mieć coraz to nowe zaświadczenia...dlaczego nie może działać art 220 kpa..?

  Odpowiedz
 • Aniaa(2020-04-16 16:08) Zgłoś naruszenie 00

  Niby jak założyć profil, kiedy bank do którego należę nie ma takie możliwości, a w pozostałych przypadkach należy stawić się w urzędzie, a samo składanie papierów i czekanie jest czasochłonne.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane