Prezes NSA pisze do UODO w sprawie oświadczeń sędziów

17.03.2020, 06:46; Aktualizacja: 17.03.2020, 11:30
Prezes NSA w piśmie do prezesa PUODO wskazuje na szereg przepisów RODO, z którymi regulacja o oświadczeniach ma być niezgodna.

Prezes NSA w piśmie do prezesa PUODO wskazuje na szereg przepisów RODO, z którymi regulacja o oświadczeniach ma być niezgodna.źródło: ShutterStock

Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego jest kolejnym po rzeczniku praw obywatelskich organem, który interweniuje u prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w sprawie przepisu nakładającego na sędziów, także administracyjnych, obowiązek poinformowania o przynależności do zrzeszeń, w tym stowarzyszeń, pełnieniu funkcji w organach fundacji oraz byciu członkiem w partii politycznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 190).

Zdaniem Marka Zirk-Sadowskiego regulacja ta narusza szereg standardów konstytucyjnych i europejskich, i jako taka powinna zainteresować organ ochrony danych osobowych, który monitoruje i egzekwuje przestrzeganie europejskich standardów w tym zakresie.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane