statystyki

Prezes NSA pisze do UODO w sprawie oświadczeń sędziów

17.03.2020, 06:46; Aktualizacja: 17.03.2020, 11:30
Prezes NSA w piśmie do prezesa PUODO wskazuje na szereg przepisów RODO, z którymi regulacja o oświadczeniach ma być niezgodna.

Prezes NSA w piśmie do prezesa PUODO wskazuje na szereg przepisów RODO, z którymi regulacja o oświadczeniach ma być niezgodna.źródło: ShutterStock

Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego jest kolejnym po rzeczniku praw obywatelskich organem, który interweniuje u prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w sprawie przepisu nakładającego na sędziów, także administracyjnych, obowiązek poinformowania o przynależności do zrzeszeń, w tym stowarzyszeń, pełnieniu funkcji w organach fundacji oraz byciu członkiem w partii politycznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 190).

Zdaniem Marka Zirk-Sadowskiego regulacja ta narusza szereg standardów konstytucyjnych i europejskich, i jako taka powinna zainteresować organ ochrony danych osobowych, który monitoruje i egzekwuje przestrzeganie europejskich standardów w tym zakresie.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane