Wirus w sądzie, sanepid zamyka placówkę

autor: Piotr Szymaniak12.03.2020, 07:24; Aktualizacja: 12.03.2020, 08:00
Minister sprawiedliwości zlecił szczególne środki ostrożności we wszystkich podległych placówkach w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, stosując wytyczne głównego inspektora sanitarnego.

Minister sprawiedliwości zlecił szczególne środki ostrożności we wszystkich podległych placówkach w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, stosując wytyczne głównego inspektora sanitarnego.źródło: ShutterStock

Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim został zamknięty, a jego działalność zawieszona do 24 marca. Powodem jest zachorowanie jednego z pracowników spowodowane koronowirusem. W rezultacie zarządzono obowiązkową kwarantannę wszystkich 38 osób pracujących w tamtejszej jednostce, które pozostają pod opieką epidemiologów.

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości tymczasowo obowiązki zamkniętej placówki przejął Sąd Okręgowy w Zamościu, do którego teraz należy wnosić wszystkie sprawy z właściwości sądu janowskiego. Co więcej, na adres tamtejszego sądu ma być też kierowana korespondencja w sprawach toczących się w SR w Janowie.

Minister sprawiedliwości zlecił szczególne środki ostrożności we wszystkich podległych placówkach w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, stosując wytyczne głównego inspektora sanitarnego.

Jak zapewnia MS w sądach, placówkach penitencjarnych i prokuraturach stosowane są procedury profilaktyki, w tym wzmożonej higieny, ograniczania kontaktów z osobami, które wracają z rejonów zagrożonych, ochrony zdrowia osób pracujących, osadzonych i interesantów.


Pozostało jeszcze 45% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Xyz(2020-03-12 08:39) Zgłoś naruszenie 10

    A jakie procedury są stosowane w sądach administracyjnych, które przecież nie podlegają MS? W WSA w Warszawie żaden z pracowników i sędziów, którzy powrócili z wyjazdów do Włoch, Tajlandii czy innych zagrożonych kierunków nie został odsunięty od pracy z poleceniem pracy zdalnej. Sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna. W poniedziałek było ZO, na sali obecnych około 130 osób. W przyszłym tygodniu ZO w NSA. Panie Redaktorze może czas sprawdzić, jak wygląda ta sytuacja.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane