statystyki

Sprawa GetBack. Sąd dał nadzieję poszkodowanym

autor: Bartek Godusławski09.03.2020, 06:00; Aktualizacja: 09.03.2020, 07:52
Nabywcy walczą o odzyskanie pieniędzy w sądach, a z pomocą przychodzą im także śledczy. Obok rozpracowywania wątków karnych sprawą GetBacku zajmuje się też specjalnie powołany zespół cywilistyczny w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Prokuratorzy składają w imieniu poszkodowanych pozwy. O pierwszym – przeciwko Idea Bankowi – pisaliśmy w DGP jako pierwsi w maju ub.r.

Nabywcy walczą o odzyskanie pieniędzy w sądach, a z pomocą przychodzą im także śledczy. Obok rozpracowywania wątków karnych sprawą GetBacku zajmuje się też specjalnie powołany zespół cywilistyczny w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Prokuratorzy składają w imieniu poszkodowanych pozwy. O pierwszym – przeciwko Idea Bankowi – pisaliśmy w DGP jako pierwsi w maju ub.r.źródło: ShutterStock

Wyrok unieważniający umowę sprzedaży obligacji GetBacku to szansa, że ci, którzy stracili pieniądze, odzyskają je w całości, a instytucje finansowe zapłacą za wprowadzanie w błąd

Śledztwo dotyczące afery, jaka wybuchła z udziałem wrocławskiego windykatora, trwa od kwietnia 2018 r. Od tego czasu przesłuchano ponad 1,4 tys. świadków, ponad pół setki osób usłyszało zarzuty, a prokuratorzy zabezpieczyli majątek podejrzanych wart 373 mln zł.

Niezależnie od działań organów ścigania o swoje walczą też obligatariusze, którym wciskano papiery GetBacku. W piątek zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie, a poszkodowani liczą, że kolejne sądy pójdą tym samym tropem, a umowy będą unieważniane. Zgadza się z nimi rzecznik finansowy (RF).

– Mamy nadzieję, że kolejne sądy rozpatrujące spory związane z tego typu inwestycjami będą orzekały w podobny sposób. Tym bardziej że stanowisko sądu w Poznaniu jest zbieżne z przedstawianym przez nas w tzw. istotnych poglądach – mówi Katarzyna Szwedo-Mackiewicz, zastępca dyrektora wydziału klienta rynku bankowo-kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • tym(2020-03-09 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    W nadzieję od sàdu tylko g**pcy wierzą.Wczoraj oglądałem ,,Państwo w państwie,, i właściciel mieszkania którego nie może odzykać od 15 lat żyje nadzieją sprawiedliwości.Niesprawiedliwość według sprawiedliwości.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane