statystyki

Sprawa GetBack. Sąd dał nadzieję poszkodowanym

autor: Bartek Godusławski09.03.2020, 06:00; Aktualizacja: 09.03.2020, 07:52
Nabywcy walczą o odzyskanie pieniędzy w sądach, a z pomocą przychodzą im także śledczy. Obok rozpracowywania wątków karnych sprawą GetBacku zajmuje się też specjalnie powołany zespół cywilistyczny w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Prokuratorzy składają w imieniu poszkodowanych pozwy. O pierwszym – przeciwko Idea Bankowi – pisaliśmy w DGP jako pierwsi w maju ub.r.

Nabywcy walczą o odzyskanie pieniędzy w sądach, a z pomocą przychodzą im także śledczy. Obok rozpracowywania wątków karnych sprawą GetBacku zajmuje się też specjalnie powołany zespół cywilistyczny w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Prokuratorzy składają w imieniu poszkodowanych pozwy. O pierwszym – przeciwko Idea Bankowi – pisaliśmy w DGP jako pierwsi w maju ub.r.źródło: ShutterStock

Wyrok unieważniający umowę sprzedaży obligacji GetBacku to szansa, że ci, którzy stracili pieniądze, odzyskają je w całości, a instytucje finansowe zapłacą za wprowadzanie w błąd

Śledztwo dotyczące afery, jaka wybuchła z udziałem wrocławskiego windykatora, trwa od kwietnia 2018 r. Od tego czasu przesłuchano ponad 1,4 tys. świadków, ponad pół setki osób usłyszało zarzuty, a prokuratorzy zabezpieczyli majątek podejrzanych wart 373 mln zł.

Niezależnie od działań organów ścigania o swoje walczą też obligatariusze, którym wciskano papiery GetBacku. W piątek zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie, a poszkodowani liczą, że kolejne sądy pójdą tym samym tropem, a umowy będą unieważniane. Zgadza się z nimi rzecznik finansowy (RF).

– Mamy nadzieję, że kolejne sądy rozpatrujące spory związane z tego typu inwestycjami będą orzekały w podobny sposób. Tym bardziej że stanowisko sądu w Poznaniu jest zbieżne z przedstawianym przez nas w tzw. istotnych poglądach – mówi Katarzyna Szwedo-Mackiewicz, zastępca dyrektora wydziału klienta rynku bankowo-kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • tym(2020-03-09 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    W nadzieję od sàdu tylko g**pcy wierzą.Wczoraj oglądałem ,,Państwo w państwie,, i właściciel mieszkania którego nie może odzykać od 15 lat żyje nadzieją sprawiedliwości.Niesprawiedliwość według sprawiedliwości.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane