TK: Kwestionowanie statusu sędziów wybranych przez nową KRS jest niekonstytucyjne

04.03.2020, 12:02; Aktualizacja: 04.03.2020, 14:15
Trybunał wydał wyrok w tej sprawie w pięcioosobowym składzie, któremu przewodniczyła prezes TK Julia Przyłębska, będąca jednym ze sprawozdawców. Kolejnym sprawozdawcą był sędzia Jakub Stelina. Orzeczenie TK zapadło większością głosów. Zdanie odrębne złożył sędzia Stelina

Trybunał wydał wyrok w tej sprawie w pięcioosobowym składzie, któremu przewodniczyła prezes TK Julia Przyłębska, będąca jednym ze sprawozdawców. Kolejnym sprawozdawcą był sędzia Jakub Stelina. Orzeczenie TK zapadło większością głosów. Zdanie odrębne złożył sędzia Stelinaźródło: ShutterStock

Rozpoznawanie wniosków o wyłączenie sędziego z uwagi na wyłonienie go przez aktualną Krajową Radę Sądownictwa jest niezgodne z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (40)

  • oset(2020-03-04 12:31) Zgłoś naruszenie 12768

    Nareszcie mamy jasność i dość pogardy ze strony totalsów do legalnie powołanych sędziów przez p.Prezydenta

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KON-STY-TU-CJA jest przed prawem unijnyn(2020-03-04 13:14) Zgłoś naruszenie 9057

    POstKOmuna z samozwańczą kastą chcieli złamać Konstytucję RP i doprowadzić do kolejnego targowickiego "puczu" przy pomocy bujania "zagranicy". Widać też wpływy SBcji (hejty i bojówki) chroniące się pod ich.skrzydłami, nie darmo Budka ich bronił z Mazgułą

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zin(2020-03-04 15:53) Zgłoś naruszenie 5640

    Kasta się kończy, Gersdorfina berlińska też... Za 2 tygodnie nowy I prezes SN ...i POparani zostaną bez wsparcia...KOOOONIEC Świata dla TOTALNYCH!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ubi societas, ibi ius(2020-03-04 13:46) Zgłoś naruszenie 5622

    Gdzie społeczeństwo, tam prawo. .........Proste jak cep.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ABC(2020-03-04 14:14) Zgłoś naruszenie 4141

    Wow! Jakie zaskakujące orzeczenie! 😊

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Chodzi o to jak ominąc sprytnie konstytucję(2020-03-04 14:02) Zgłoś naruszenie 4051

    Konstytucja konstytucją.Ważne mieć swoich po swojej stronie..."Jak nie z Mieciem - tego zmieciem"...Prościej rozumieć nie można...

    Odpowiedz
  • Tonący brzydko się chwytają(2020-03-04 22:07) Zgłoś naruszenie 3421

    Jak nie ma argumentów ,to pozostaje inwektywa. Orzeczenie TK jest ostateczne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Finis Imperium Romanum(2020-03-04 13:21) Zgłoś naruszenie 3466

    Po wyroku nic już nie stało na przeszkodzie, by na skinienie Imreratora zakrzyknęli wespół: Incitatus Senatorem!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jolka(2020-03-04 14:21) Zgłoś naruszenie 3266

    "...nie przewidziano żadnej procedury, w ramach której możliwe byłoby badanie prawidłowości procedury "kreacji sędziego" po jego nominacji przez prezydenta RP." Taka argumentacja powstała zapewne przy zupie pomidorowej u odkrycia towarzyskiego prezesa. Kiedyś Kaligula powołał konia na senatora, bo nie przewidziano żadnej procedury badania prawidłowości "kreacji konia".

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • prawo prezydenta?(2020-03-04 15:50) Zgłoś naruszenie 3150

    Więc czy Prezydent może, gdy go taka fantazja napadnie, skutecznie powołać na Sędziego RP, znajomego kucharza - obywatela Wietnamu nie mówiącego po polsku?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • do 'prawo prezydenta?'(2020-03-04 15:54) Zgłoś naruszenie 2912

    Prezydent mianuje, a powołuje Sejm, KRS . Nie sadź andronów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • demokracja prostytucyjna(2020-03-04 21:51) Zgłoś naruszenie 2534

    Czyli co? - Polska z demokracji konstytucyjnej zmieniła sie w demokracje prostytucyjną? - gdzie żona UBeka, pani magister, stara sie interpretować konstytucje ...ciekawe gdzie to nas zawiedzie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2020-03-04 21:32) Zgłoś naruszenie 2135

    Uzasadnienie jest kuriozalne i przyznaje wbrew Konstytucji prezydentowi kompetencję w zakresie sanacji bezprawia. Orzeczenia wydawane przez organ powołany z naruszeniem Konstytucji i prawa posiada wadę prawną która czyni, że wydawane przez niego orzeczenia są niezgodne z prawem. To abc na I roku prawa.

    Odpowiedz
  • Autorytet TK(2020-03-04 21:42) Zgłoś naruszenie 2029

    "kwestionowanie statusu sędziów wybranych przez nową KRS jest niekonstytucyjne" - stwierdziła mgr. kapusiowa po obiadku z kulawym, który to własnoręcznie przygotowała. Zaraz potem prokurator stanu wojennego i przekupa od sałatek zgodzili się ze zdaniem kulawego.

    Odpowiedz
  • Krótko ... (2020-03-04 22:10) Zgłoś naruszenie 1525

    Orzeczenie "PROSTE" ... jak budowa CEPA PIS !!!

    Odpowiedz
  • Cysorz to ma klawe życie (2020-03-04 22:44) Zgłoś naruszenie 1523

    Cesarz rzymski KALIGULA lubił swojego KONIA, miał do niego pełne zaufanie i mianował go SENATOREM Rzymu. Parafrazując ... "Gdzie Rzym, a gdzie Polska ... ?"

    Odpowiedz
  • Stefan.(2020-03-05 10:51) Zgłoś naruszenie 109

    Czym jest instytucja, z; 3-a dublerami, dwojgiem emerytów /wyznaczonych 2 lata po wieku dopuszczalnym ustawowo/, prokuratorem stanu wojennego i najbardziej obelżywą czyścicielką wiaderek wypełnionych sałatkami, oraz kucharką nominowaną na szefową tej zgrai niezgodnie z ustawą??????????????????

    Odpowiedz
  • utylizowac(2020-03-06 09:03) Zgłoś naruszenie 41

    slowa wolfgangowej to pic na wode wciska sie tam gdzie niema nic do powiedzenia ale ze to tyczy pis to lze o konstytucji choc sama jest tam nielegalnie jakby zapomniala ze sie sama wybrala i podpisala protokol wyboru

    Odpowiedz