Rząd przyjął projekt ustawy antyprzemocowej. "Daje narzędzia do tego, by reagować natychmiast"

03.03.2020, 15:41; Aktualizacja: 03.03.2020, 16:18
Resort sprawiedliwości, który przygotował te propozycje, podkreśla, że powstały one z konieczności poprawy sprawności i efektywności procedur służących przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Resort sprawiedliwości, który przygotował te propozycje, podkreśla, że powstały one z konieczności poprawy sprawności i efektywności procedur służących przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie odrębnego i szybkiego postępowania o nakazanie osobie stosującej przemoc domową opuszczenie mieszkania i zakazanie zbliżania się do niego - przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, który we wtorek przyjął rząd.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • kalima(2020-03-03 19:17) Zgłoś naruszenie 151

  a jak sąd stwierdzi że buło niezasadne to jak rozumiem wywalamy nadgorliwego policjanta z jego domu ? tak drastyczne ograniczenia praw jednostki (prawo własności) nie mogą być stosowane, w trybie administracyjnym bez rozpoznania przez sąd, bo będzie dochodziło do licznych nadużyć.

  Odpowiedz
 • Jakis(2020-03-04 17:12) Zgłoś naruszenie 140

  Przestrzegam wszystkich młodych mężczyzn przed wchodzeniem w związki i wspólnym zamieszkiwaniem z kobietami. Szczególnie kobietami borderline. Może się okazać, że sielanka zostanie nagle przerwana przez telefon waszej "innej niż wszystkie" na policję i oskarżeniu was o przemoc domową. Wtedy kończycie pod mostem albo na sznurze.

  Odpowiedz
 • jedrzan(2020-03-04 22:56) Zgłoś naruszenie 90

  "W Hiszpanii kobiety składają około 400 oskarżeń dziennie o przemoc domową przeciwko mężczyznom. Rocznie takich oskarżeń jest około 142 tys. z czego 90% stanowią oskarżenia fałszywe. Ponad 126 tys. mężczyzn rocznie pada ofiarą fałszywego oskarżenia o przemoc domową."

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane