Ustawa antyprzemocowa. Projekt przewiduje nakaz natychmiastowego opuszczenie domu przez sprawcę przemocy w rodzinie

02.03.2020, 17:36; Aktualizacja: 02.03.2020, 18:27
Resort sprawiedliwości, który przygotował te propozycje, podkreśla, że powstały one z konieczności poprawy sprawności i efektywności procedur służących przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

Resort sprawiedliwości, który przygotował te propozycje, podkreśla, że powstały one z konieczności poprawy sprawności i efektywności procedur służących przeciwdziałaniu przemocy w rodzinieźródło: ShutterStock

Wprowadzenie odrębnego i szybkiego postępowania o nakazanie osobie stosującej przemoc domową opuszczenie mieszkania i zakazanie zbliżania się do niego - przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, którym we wtorek ma zająć się rząd.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • facet(2020-05-03 11:19) Zgłoś naruszenie 10

    A ja mam pytanie jak to jest, jak mieszkam z kobietą w mieszkaniu którego właścicielem jest ktoś z mojej rodziny. Czy wówczas osoba może zostać wyrzucona przez właściciela?

    Odpowiedz
  • DRAMAT(2020-05-02 08:45) Zgłoś naruszenie 40

    To jest super sposób na zdobycie mieszkania!!! Udająca wielką miłość "siłaczka" wprowadza się do lubego by paru tygodniach zadzwonić na 997. Właściciel mieszkania ląduje na bruku a bidulka sprowadza następnego gaha do twojego domu...!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • qwerty(2020-05-01 20:19) Zgłoś naruszenie 17

    Płacz damskich bokserów z konfederacji przy wieczornej herbatce. To lubię :)

    Odpowiedz
  • Marcin(2020-05-01 01:02) Zgłoś naruszenie 51

    A jakie jest zabezpieczenie przed nadużyciami, które się oczywiście pojawią? To przerażające, że można zostać momentalnie pozbawionym absolutnie wszystkiego przy odrobinie złej woli policjanta i osoby, która kogoś pomówi. Można nawet stracić zdrowie i życie.

    Odpowiedz
  • Andrzej Skoczylas(2020-03-06 12:52) Zgłoś naruszenie 111

    Chcesz wywalić kogoś z domu? Powiedz, że stosuje wobec ciebie przemoc. Nawet tego nie będą sprawdzać. Niezłe prawo nam wymyślają na tej Wiejskiej.

    Odpowiedz
  • devco(2020-03-05 15:24) Zgłoś naruszenie 52

    Renia pierwsza to zrobi każdemu facetowi bo Renia "nir umie poradzic se z emocjami" co widać nawet po chaotycznym stylu pisania... ----

    Odpowiedz
  • asdfsgdd(2020-03-04 23:13) Zgłoś naruszenie 103

    W Hiszpanii po wprowadzeniu podobnej ustawy dzietność zmalała do najniższego poziomu od 1941 gdyż mężczyźni przestali chcieć zakładać rodziny. Brawa dla rządu za walkę z tradycyjnym modelem rodziny i promowaniem samotnych matek.

    Odpowiedz
  • Renia(2020-03-04 20:38) Zgłoś naruszenie 418

    To ma byc nauczka rodzine sie szanuje i wspiera a nie niszczy i wszyscy cierpią bo facet nir umie poradzic se z emocjami

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marco(2020-03-04 15:44) Zgłoś naruszenie 194

    "...nakazanie osobie stosującej przemoc domową opuszczenie mieszkania i zakazanie zbliżania się do niego." Nie OSOBIE STOSUJĄCEJ PRZEMOC, ale OSOBIE RZEKOMO STOSUJĄCEJ PRZEMOC. Przepisy zakładają możliwość pozbawienia dachu nad głową człowieka bez wyroku sądu, a nawet bez zarzutów prokuratorskich. Tylko na podstawie oskarżenia rzuconego przez współlokatora (zapewne częściej przez współlokatorkę). Czy redaktorów Gazety Prawnej nie stać na minimum rzetelności dziennikarskiej?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marian(2020-03-03 21:16) Zgłoś naruszenie 164

    Artykuł jest wysoce niesprawiedliwy. Duże grono mężczyzn jest ofirami przemocy domowej, ale służby nie mają pojęcia co z nimi zrobić. Spotkałem się z takimi fantazjami mojej byłej żony, że ciężko było mi uwierzyć. Zgłosiłem się do MOPS, a miła Pani powiedziała wprost że nie mają pojęcia co ze mną zrobić. Więc problem nie jest w przepisach doraznych a w całym systemie.

    Odpowiedz
  • CoZaPanstwo(2020-03-03 20:51) Zgłoś naruszenie 154

    Wychodzi na to, że moja pierwsza zapobiegliwość (ślub tylko z intercyzą) to za mało w tym antyludzkim państwie. W tej chwili nie wiem jak miałbym się żenić, żeby na tym nie pójść z torbami. Zaufanie? Sobie czasami nie ufam, a co dopiero drugiemu człowiekowi.

    Odpowiedz
  • wwaas(2020-03-03 18:29) Zgłoś naruszenie 232

    Widzę że polski rząd chce jeszcze bardziej obniżyć dzietność w Polsce, ciekawe dlaczego.

    Odpowiedz
  • PoZiomEk(2020-03-03 15:07) Zgłoś naruszenie 606

    Bardzo ładny przepis. Panowie, nie żenić się, nie robić dzieci, nie wprowadzać kobiet do swoich mieszkań. Bo i po co? Kto z was ma pewność, że za jakiś czas niewiaście nie odbije i was zgłosi jako przemocowców? Panowie, bawcie się, korzystajcie, a jak chcecie mieszkać z kobietą to KONIECZNIE w jej mieszkaniu. Nie bawcie się w kredyty za miliony i kupowanie domów, po co wam to? Nie znacie dnia, ani godziny kiedy możecie to stracić ot tak. Powtórzę, bawcie się z kobietami, miejcie po kilka naraz, do tańca i do różańca. Ale nigdy, przenigdy nie spraszajcie ich do siebie. Przepis piękny ;)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • puchatek(2020-03-03 14:41) Zgłoś naruszenie 233

    Kolejne narzędzie do rozbijania rodzin.

    Odpowiedz
  • karla(2020-03-03 13:31) Zgłoś naruszenie 454

    Ha-ha, oskarżam faceta o przemoc, bo się przestał mi podobać, wypiep...m go z domu, alimenty natychmiastowe na dzieci i pobitą żonę. Kochanek wprowadza się do domu, na który zarobił mąż. Życ, nie umierać !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • A.(2020-03-03 11:58) Zgłoś naruszenie 223

    Nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że za tym stoi jakieś lobby związane z rynkiem nieruchomości. Jak mężczyzna nie będzie chciał zamieszkać z kobietą, bo może go wyrzucić w każdym momencie, to wzrost dochodów im jest zapewniony. Są jakieś środki dla eliminacji nadużycia? Ostre kary za okłąmanie?

    Odpowiedz
  • D.(2020-03-03 10:50) Zgłoś naruszenie 494

    Na jakiej podstawie będzie oceniane, kto jest sprawcą przemocy; kobieta czy mężczyzna (z badań wynika, że proporcje są podobne)?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz