Iustitia opublikowała raport "Wymiar sprawiedliwości pod presją". "Pokazuje ofiary i prześladowców"

29.02.2020, 15:44; Aktualizacja: 29.02.2020, 18:07
Szef stowarzyszenia Iustitia Krystian Markiewicz

Szef stowarzyszenia Iustitia Krystian Markiewiczźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Obszerny raport mający opisywać przypadki represji wobec kilkudziesięciu polskich sędziów i prokuratorów w latach 2015-2019 opublikowało w sobotę Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • ABC(2020-02-29 20:11) Zgłoś naruszenie 6837

    Bardzo dobry ruch Iustitii. Niech „prześladowcy” mają świadomość, że „spisane bedą czyny i rozmowy”...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • re(2020-02-29 18:08) Zgłoś naruszenie 6318

    Lektura obowiązkowa dla obłudnie zadających pytania o "konkrety". Tyle, że oni po ten niezmiernie rzetelny raport po prostu nie sięgną.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sutener koteckiej-zero(2020-03-01 03:07) Zgłoś naruszenie 599

    Mam nadzieje, ze banda piss bedzie miala procesy takie jakie zgotowali Stondze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Brawo Ziobro i Kaczyński(2020-02-29 20:21) Zgłoś naruszenie 4886

    Nawet jak będziecie tańczyć na rzęsach to ludzie was nie chcą bo spotkali się w sądach nie tylko z niesprawiedliwością ale z ogromną butą z waszej strony. Ludzie was nie chcą ludzie chcą Ziobrę, Kaczyńskiego, Kamińskiego i to widać jak głosują PiS w przeciwieństwie do was sam się nie wybrał. Poza tym wasze wyroki to nie prawo w Polsce to że jakiś sąd sobie coś orzeknie to nic nie znaczy! prawo jest w ustawach i kodeksach pisanych przez suwerena za pomocą rządu który wybrali. Wiecie kto nie chce Ziobry i Kamińskiego przestępcy i korporacje prawnicze. I tak się z wami Ziobro cacka. Słychać w sklepach i kolejkach do fryzjera jak ludzie mówią "Ziobro to równy gość wreszcie się za nich wzięli". My opublikujemy raport ile zarabiacie z naszych podatków i dlaczego nie płacicie ZUSu to będzie ciekawe

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 'ofiary losu' nie ośmieszajcie się (2020-02-29 23:04) Zgłoś naruszenie 4851

    Zdemoralizowane towarzystwo. Politykierzy w togach czas na Was, bo na sędziów się nie nadajecie. Zrujnowaliście dobre imię polskiego sądownictwa - braki zasad i kolesiostwo pozaprawne, to tylko szczy góry lodowej.

    Odpowiedz
  • Slowniczek Trudniejszych Anagramow(2020-02-29 21:03) Zgłoś naruszenie 4051

    IUSTITIA- Interesy U Starych Towarzyszy I Totalny Intelektualny Analfabetyzm

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • !!!! (2020-02-29 22:05) Zgłoś naruszenie 3731

    Jak zaznaczył, celem raportu jest też to, "aby opinia publiczna mogła zobaczyć, że dzisiaj pod atakiem są sędziowie i prokuratorzy". "Ale my nie bronimy niezależności sądów i prokuratury dla siebie tylko dla obywateli.- TEGO NIE DA SIĘ CZYTAĆ !!!!!!! -------------------- a GDZIE SA ZWYKLI LUDZIE - .... raport tylko pokazuje atak na ww ---- ale żadnej skruchy , kompletnie pozbawieni odruchów sprawiedliwości-- wobec Społeczeństwa - NIBY SPRAWIEDLIWI --- LUDZIE wreszcie MYŚLCIE - to "grupa" która chce być całkowicie BEZKARNA !!!!

    Odpowiedz
  • hipokryzja kwadratowa (2020-02-29 20:56) Zgłoś naruszenie 3632

    BAJDURZENIA o " wirtuozach w złocie **" że są zawiśli czy niezawiśli - przecież to normalni zjadacze chleba a nie zaprogramowane urządzenia ( nota bene też się psują)-- tańczą ,piją, jedzą,śpią, są omylni, mają swoje słabostki, wady i zalety , lepsze lub gorsze dni - KARYGODNYM jest UTWIERDZANIE -- " black and Gold ** " w przekonaniu że są --- jedynymi "nietykalnymi bez żadnej odpowiedzialności geniuszami". a już ABSOLUTNĄ BŁAZENADĄ jest powiedzenie - "starszej pani" : wyroków boskich i sądowych się nie komentuje" -- to z rozmysłem , na własny użytek , wymyśliła -- "jedyna wszechwiedząca nacja" ! DLATEGO jest tylu (niezawiśle) skrzywdzonych ..czy faktycznie to trudne do zrozumienia i przekracza możliwości intelektualne .."lampionów".. -jak macie resztkę intelektu- to NIE DAJCIE SIĘ O G Ł U P I A Ć .!! "nieomylni" - dbając o siebie - robią z części !! - Społeczeństwa - już.....ewidentnych pajaców. czy wreszcie dochodzi do "podskakujących transparentów " - że najwyższy czas ... WYMIENIĆ - aroganckich , butnych , "niezawiśle" bezkarnych w aureoli immunitetowej.. -

    Odpowiedz
  • intelekt (2020-02-29 22:16) Zgłoś naruszenie 3429

    ręce opadają !! Szanowne Społeczeństwo --- przynajmniej cześć -- niech pomyśli !--- nie mogą być "towarzystwa" wyjęte spod PRAWA ... czy to trudne do zrozumienia ? tak było przez 20 lat ---ale NIE MUSI...dalej tak BYĆ.!!!!... (jeden broni drugiego - kumpel - kumpla)- !!

    Odpowiedz
  • xyz(2020-02-29 18:34) Zgłoś naruszenie 3246

    To już koniec. Nawet Platforma Obywatelska i Pani kandydat na prezydenta w kampanii wyborczej sprawę sądownictwa traktują marginalnie. Są inne ważniejsze priorytety wyborcze. Sprawa praworządności łamania konstytucji przez PIS nie przyniosą dodatkowych punktów w kampanii. Pan przewodniczący Iustitii musi zrozumieć, że sędziowie potrzebni byli totalnej opozycji w określonym czasie oraz sytuacjach do gier politycznych. Teraz pozostawieni sami muszą ponieść konsekwencje naiwności. Szkoda tylko szeregowych sędziów, których często wykorzystywano i wrzucano na barykady a teraz musza ponosić konsekwencje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • !!!!(2020-03-01 09:43) Zgłoś naruszenie 3022

    - kolejny uciemiężony i represjonowany --- "medialny bo(c) hater" .

    Odpowiedz
  • jaja w oslonce UE(2020-03-01 09:58) Zgłoś naruszenie 2926

    "Wymiar sprawiedliwości pod presją".---- "profesorom" >> w głowach się poprzewracało z nadmiaru nauki !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bolek(2020-02-29 23:16) Zgłoś naruszenie 2937

    opublikuj knurze listę pełną członków tej bandy Justitia!!!

    Odpowiedz
  • krasnoludek(2020-02-29 21:07) Zgłoś naruszenie 2336

    Kto was finansuje ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2020-03-01 17:32) Zgłoś naruszenie 1924

    Należy wyrzucić na zbity pysk z grona sędziów, tych ordynusów, którzy obywateli maja za nic. Swołocz a jest jej dużo wśród sędziów należy tępić. Cieszę się, że PiS robi porządek. W Turcji częściowo poradzono sobie z "Ich kastą."

    Odpowiedz
  • iro(2020-03-01 15:30) Zgłoś naruszenie 1926

    Czas najwyższy, że kasta tak samo skończy jak ich ofiary!

    Odpowiedz
  • niebywale ...(2020-03-01 13:27) Zgłoś naruszenie 1922

    powstała nowelka koronawiserka : "trzech niezawisłych pomazańców."

    Odpowiedz
  • ahvo(2020-03-01 15:41) Zgłoś naruszenie 1722

    Przez lata ofiary czekają na odszkodowania, a jeszcze w tym najlepsze jest to, że to sądy pomagają oprawcom i przez lata sprawy nie prowadzą rzetelnie lub dalej się działa na dalsze szkody przedsiębiorcy! Ofiara ponosi szkody finansowe bo np. ubezpieczyciel PZU S.A. dopuścił się oszustwa w sporządzeniu protokołu szkody, czyli zamiast protokołu, to poszkodowanemu wręczono kartę informacyjną! Przy niepodważalnych dowodach oszustwa i walki o odszkodowanie, aby można było zapłacić za zakupiony nawóz, to ofiara dalej przez sądy jest oszukiwana i dręczona w latach, a jeszcze w tym wszystkim, to jest najlepsze, że ofiara, która opłaciła polisę i nie otrzymała złotówki odszkodowania przy poniesionych szkodach łącznych ponad 60%, to ma zapłacić koszta procesowe oprawcy! Tak dziś wygląda walka w sądach o swoje prawa! Oszustwa, kłamstwa i fałszerstwa! Żadnych praw obywatelskich! Hańba! Czas najwyższy, aby rozliczyć tą mafię o dziesięcioleci! Jeśli jesteś ofiarą, to zmuszają Cię do grabieży, abyś im tylko plaćił FASZYZM!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • 100%(2020-03-01 14:40) Zgłoś naruszenie 1421

    panie k.m.----cala wasza "dywizja" zachowuje się jak ......medycy ---NIE WOLNO wam cokolwiek powiedzieć----ale to wina WSZYSTKICH rządów ---- które dopuściły do takiego ROZBESTWIENIA , ŻADNEJ POKORY, DYSCYPLINY---DLATEGO W KRAJU WINNA BYĆ DYKTATURA-(5-cio letnia) żeby wreszcie -- w.........ć *************

    Odpowiedz
  • !!!!(2020-03-01 14:33) Zgłoś naruszenie 1319

    nośnik informacji genetycznej -odwrotny do imienia !!!

    Odpowiedz