Iustitia opublikowała raport "Wymiar sprawiedliwości pod presją". "Pokazuje ofiary i prześladowców"

29.02.2020, 15:44; Aktualizacja: 29.02.2020, 18:07
Szef stowarzyszenia Iustitia Krystian Markiewicz

Szef stowarzyszenia Iustitia Krystian Markiewiczźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Obszerny raport mający opisywać przypadki represji wobec kilkudziesięciu polskich sędziów i prokuratorów w latach 2015-2019 opublikowało w sobotę Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Q(2020-03-02 07:47) Zgłoś naruszenie 71

    Czy raport o pokrzywdzonych przez sędziów Ilustia też opublikuje?

    Odpowiedz
  • s. Halina Bombrowicz-Kondon(2020-03-02 07:30) Zgłoś naruszenie 43

    "Ale my nie bronimy niezależności sądów i prokuratury dla siebie tylko dla obywateli. Bo zaraz w takiej samej sytuacji mogą znaleźć się obywatele" - tylko, że obywatele są już od dawna w takiej sytuacji ze względu na postawę władzy, III władzy !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak-katolik(2020-03-01 22:36) Zgłoś naruszenie 21

    To w końcu Polak, czy ukryta opcja turecka? A wiesz, że tam w tej Turcji to oni są ciapaci? Wasz guru prezes uważa, że roznoszą choroby i pasożyty. Tego chcesz dla Polski?

    Odpowiedz
  • Ptaszki już ćwierkają coraz głośniej... (2020-03-01 20:25) Zgłoś naruszenie 33

    ZIMA jeszcze PIS-Bolszewii, ale WIOSNA ... już ULICY. ZIMA już się jakoś w tym roku szybko kończy ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Trzeba pamiętać WSZYSTKIM , ze (2020-03-01 20:17) Zgłoś naruszenie 42

    ... dopóki są jeszcze NIEZAWIŚLI i NIEZŁOMNI SĘDZIOWIE ... dopóty jest jeszcze wolna Polska ... od DYKTATURY PIS. POLSKO w czym żeś TY i komu zawiniła , że opanował Cię WIRUS Bolszewii ... ?

    Odpowiedz
  • W Internecie nic nie ginie... (2020-03-01 20:03) Zgłoś naruszenie 42

    Kasta JANCZARÓW PIS i Kasta TROLI PIS ... dostała przekazy SMS-em, żeby znowu atakować słownie NIEZŁOMNYCH SĘDZIÓW. Dopóty to tak będzie trwało, dopóki ULICA nie wywiezie Ich na ŚMIETNIK HISTORII i nie umieści ich obok BOLSZEWIKÓW rodem z CCCP. Trzeba pamiętać , że "JABŁKA" musza leżeć koło "JABŁONI"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • beta(2020-03-01 17:35) Zgłoś naruszenie 46

    Ojojoj, ale zabolało panów z Ministerstwa Sprawiedliwości, skoro tylu trolli rzucili na front komentowania tej informacji!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2020-03-01 17:32) Zgłoś naruszenie 1924

    Należy wyrzucić na zbity pysk z grona sędziów, tych ordynusów, którzy obywateli maja za nic. Swołocz a jest jej dużo wśród sędziów należy tępić. Cieszę się, że PiS robi porządek. W Turcji częściowo poradzono sobie z "Ich kastą."

    Odpowiedz
  • ahvo(2020-03-01 15:41) Zgłoś naruszenie 1722

    Przez lata ofiary czekają na odszkodowania, a jeszcze w tym najlepsze jest to, że to sądy pomagają oprawcom i przez lata sprawy nie prowadzą rzetelnie lub dalej się działa na dalsze szkody przedsiębiorcy! Ofiara ponosi szkody finansowe bo np. ubezpieczyciel PZU S.A. dopuścił się oszustwa w sporządzeniu protokołu szkody, czyli zamiast protokołu, to poszkodowanemu wręczono kartę informacyjną! Przy niepodważalnych dowodach oszustwa i walki o odszkodowanie, aby można było zapłacić za zakupiony nawóz, to ofiara dalej przez sądy jest oszukiwana i dręczona w latach, a jeszcze w tym wszystkim, to jest najlepsze, że ofiara, która opłaciła polisę i nie otrzymała złotówki odszkodowania przy poniesionych szkodach łącznych ponad 60%, to ma zapłacić koszta procesowe oprawcy! Tak dziś wygląda walka w sądach o swoje prawa! Oszustwa, kłamstwa i fałszerstwa! Żadnych praw obywatelskich! Hańba! Czas najwyższy, aby rozliczyć tą mafię o dziesięcioleci! Jeśli jesteś ofiarą, to zmuszają Cię do grabieży, abyś im tylko plaćił FASZYZM!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • iro(2020-03-01 15:30) Zgłoś naruszenie 1926

    Czas najwyższy, że kasta tak samo skończy jak ich ofiary!

    Odpowiedz
  • 100%(2020-03-01 14:40) Zgłoś naruszenie 1421

    panie k.m.----cala wasza "dywizja" zachowuje się jak ......medycy ---NIE WOLNO wam cokolwiek powiedzieć----ale to wina WSZYSTKICH rządów ---- które dopuściły do takiego ROZBESTWIENIA , ŻADNEJ POKORY, DYSCYPLINY---DLATEGO W KRAJU WINNA BYĆ DYKTATURA-(5-cio letnia) żeby wreszcie -- w.........ć *************

    Odpowiedz
  • !!!!(2020-03-01 14:33) Zgłoś naruszenie 1319

    nośnik informacji genetycznej -odwrotny do imienia !!!

    Odpowiedz
  • niebywale ...(2020-03-01 13:27) Zgłoś naruszenie 1922

    powstała nowelka koronawiserka : "trzech niezawisłych pomazańców."

    Odpowiedz
  • jaja w oslonce UE(2020-03-01 09:58) Zgłoś naruszenie 2926

    "Wymiar sprawiedliwości pod presją".---- "profesorom" >> w głowach się poprzewracało z nadmiaru nauki !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • !!!!(2020-03-01 09:43) Zgłoś naruszenie 3022

    - kolejny uciemiężony i represjonowany --- "medialny bo(c) hater" .

    Odpowiedz
  • sutener koteckiej-zero(2020-03-01 03:07) Zgłoś naruszenie 599

    Mam nadzieje, ze banda piss bedzie miala procesy takie jakie zgotowali Stondze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bolek(2020-02-29 23:16) Zgłoś naruszenie 2937

    opublikuj knurze listę pełną członków tej bandy Justitia!!!

    Odpowiedz
  • 'ofiary losu' nie ośmieszajcie się (2020-02-29 23:04) Zgłoś naruszenie 4851

    Zdemoralizowane towarzystwo. Politykierzy w togach czas na Was, bo na sędziów się nie nadajecie. Zrujnowaliście dobre imię polskiego sądownictwa - braki zasad i kolesiostwo pozaprawne, to tylko szczy góry lodowej.

    Odpowiedz
  • intelekt (2020-02-29 22:16) Zgłoś naruszenie 3429

    ręce opadają !! Szanowne Społeczeństwo --- przynajmniej cześć -- niech pomyśli !--- nie mogą być "towarzystwa" wyjęte spod PRAWA ... czy to trudne do zrozumienia ? tak było przez 20 lat ---ale NIE MUSI...dalej tak BYĆ.!!!!... (jeden broni drugiego - kumpel - kumpla)- !!

    Odpowiedz
  • !!!! (2020-02-29 22:05) Zgłoś naruszenie 3731

    Jak zaznaczył, celem raportu jest też to, "aby opinia publiczna mogła zobaczyć, że dzisiaj pod atakiem są sędziowie i prokuratorzy". "Ale my nie bronimy niezależności sądów i prokuratury dla siebie tylko dla obywateli.- TEGO NIE DA SIĘ CZYTAĆ !!!!!!! -------------------- a GDZIE SA ZWYKLI LUDZIE - .... raport tylko pokazuje atak na ww ---- ale żadnej skruchy , kompletnie pozbawieni odruchów sprawiedliwości-- wobec Społeczeństwa - NIBY SPRAWIEDLIWI --- LUDZIE wreszcie MYŚLCIE - to "grupa" która chce być całkowicie BEZKARNA !!!!

    Odpowiedz