Sędziowie Grubba, Matras i Laskowski - kandydatami na prezesa Izby Karnej SN

27.02.2020, 16:12; Aktualizacja: 27.02.2020, 16:37
Wybór nowego prezesa Izby Karnej jest konieczny po przejściu w stan spoczynku w połowie lutego sędziego Stanisława Zabłockiego - dotychczasowego prezesa Izby Karnej.

Wybór nowego prezesa Izby Karnej jest konieczny po przejściu w stan spoczynku w połowie lutego sędziego Stanisława Zabłockiego - dotychczasowego prezesa Izby Karnej.źródło: ShutterStock

 Zgromadzenie Izby Karnej Sądu Najwyższego wybrało w czwartek sędziów Jerzego Grubbę, Jarosława Matrasa i Michała Laskowskiego jako kandydatów na nowego prezesa tej Izby - poinformował sędzia Laskowski, który jest rzecznikiem prasowym SN. Prezesa SN powołuje prezydent.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • obywatel(2020-02-29 14:18) Zgłoś naruszenie 22

  nie proszą tylko to prezyden zatwierdza wybranego przez zgromadzenie sędziego - poznaj prawo

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Wiola(2020-02-28 12:24) Zgłoś naruszenie 98

  Najpierw i sędziowie kwestionują prawo prezydenta do powoływania sędziów (tzw. uchwała 3 izb SN) a później proszę Prezydenta o wybór na prezesa ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xyz(2020-02-27 21:03) Zgłoś naruszenie 1013

  Aktualnie w Sądzie Najwyższym w Izbie Karnej pełni obowiązki prezesa przewodniczący jednego z wydziałów Pan sędzia Kozielewicz. Pan Prezydent nie ma określonego terminu na powołanie prezesów izb SN i z tej prerogatywy najprawdopodobniej skorzysta. Kandydatura Pana rzecznika jest nie do zaakceptowania przez Prezydenta z uwagi na jego ostentacyjne negowanie obowiązującego porządku prawnego w obszarze sądownictwa. Wybór Prezesa Izby Karnej Pan Prezydent uzależni od podejścia sędziów SN odnośnie powołania Pierwszego Prezesa SN i przedłożonych kandydatów na to stanowisko.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane