Prezydent do KRS: Sądy wobec obywateli pełnią rolę służebną

18.02.2020, 12:29; Aktualizacja: 18.02.2020, 12:34
prezydent Andrzej Duda

prezydent Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Sądy, jako organy demokratycznego państwa, pełnią wobec obywateli rolę służebną, stan sędziowski nie może być społecznie wyobcowany i niepodlegający jakiejkolwiek kontroli demokratycznej - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym we wtorek na obchodach 30-lecia KRS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • fakty(2020-02-22 17:52) Zgłoś naruszenie 24

    sądy STALINOWSKIE w Polsce należy jak najszybciej rozpędzić i utworzyć nowe z nowych ludzi. Obecnych tzw. sędziów potraktować co najmniej jak UB-eków (SB-ków), bo to jeszcze gorsza zaraza (to byli "nadzorcy" wspólnie z prokuraturą). Dla "zasłużonych sędziów" zastosować program CELA+ Oni nauczeni są bezkarności. Dopóki sędziowie i prokuratorzy nie będą odpowiadać za bezprawie i z hukiem wylatywać z lądowaniem za kratkami, to nic się nie zmieni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pola(2020-02-22 13:05) Zgłoś naruszenie 26

    Sąd POWINNY pełnić rolę służebną, ale bardzo często tak nie jest bo niektórzy sędziowie to swołocz i dobrze, że ktoś ich chce utemperować. Będą coraz częściej tak traktowani jak zapracowali.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • beta(2020-02-21 18:14) Zgłoś naruszenie 61

    To może pan prezydent wyjaśni, wobec którego społeczeństwa sądy mają pełnić rolę służebną. Czy wobec tego, które jest po stronie powoda, czy wobec tego, które jest po stronie pozwanego? Tu społeczeństwo i tu społeczeństwo. A wyrok wydać trzeba... No i co najmniej 50% społeczeństwa wyjdzie z sądu niezadowolone z wyroku. Co pan radzi, panie prezydencie całego społeczeństwa? Jak pan czyniłby sprawiedliwość? Moja propozycja jest taka: najpierw wyrok orzekający dokładnie to, co chce społeczeństwo po jednej stronie sali, a za chwilę - drugi wyrok, orzekający to, co chce społeczeństwo po drugiej stronie sali. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni. A o to, który wyrok i jak wykonać - to niech się już martwi Izba ds. Kontroli Nadzwyczajnej czy jakoś tak...

    Odpowiedz
  • 8ou(2020-02-19 17:47) Zgłoś naruszenie 40

    tak samo sejm senat rząd instytucje państwowe, powstały dla dobra ogółu. I co z tego.

    Odpowiedz
  • realista(2020-02-19 09:49) Zgłoś naruszenie 114

    Sądy pełnią rolę służebną wobec prawa a nie obywatela. Pan prezydent jako doktor prawa powinien to wiedzieć. To wynika z istoty sądownictwa jako władzy rozstrzygającej racje tylko i wyłącznie na gruncie prawa a nie żadnej służebności obywatelowi. Powoływanie się natomiast na orzeczenia TK którego ukonstytuowanie jest obarczone wadą konstytucyjną jest po prostu kpiną.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kama(2020-02-19 07:49) Zgłoś naruszenie 127

    Prezydent nie powinien się powoływać na Konstytucję , bo jej nie zna albo nie akceptuje

    Odpowiedz
  • KRIS(2020-02-18 15:26) Zgłoś naruszenie 1817

    Panie DUDA !! jako były podobnie jak pan absolwent " SOBKA " jest mi po prostu za pana wstyd !!!! Niech pan juz nie maltretuje tej światlejszej " czesci społeczeństwa i chociaż MNIEJ MÓWI !!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Marks...(2020-02-18 15:23) Zgłoś naruszenie 30