Prof. Kleiber: Politykami zbyt często zostają ludzie, którzy nie mają zbyt wielu osiągnięć

autor: Robert Mazurek14.02.2020, 07:00; Aktualizacja: 14.02.2020, 09:31
Michał Kleiber fot. Darek Golik

Michał Kleiber fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Politykami zbyt często zostają ludzie, którzy nie mają zbyt wielu osiągnięć. Nic dziwnego, że staje się ona dla nich sednem życia, jedyną możliwością dokonania czegoś

Z Michałem Kleiberem rozmawia Robert Mazurek.

Sparafrazuje pan anonimowego alkoholika?

Jak?

„Mam na imię Michał i jestem symetrystą”.

Nie, ja tylko próbuję patrzeć trzeźwo na politykę, chwalę każdego, kto robi coś dobrego, krytykuję, jeśli coś mi się nie podoba. Tyle.

To jeden z elementów symetryzmu.

To nie symetryzm, to zdrowy rozsądek. Jak widać, ten termin dla każdego znaczy coś innego, ale mogę powtórzyć za panem, że jestem dezerterem z wojny polsko-polskiej.

A co to znaczy dla pana?

Że nie chcę bezrefleksyjnie opowiadać się po którejś ze stron tego absurdalnego sporu, nawet jeśli wiem, że podpadnę przez to obu obozom. Doświadczyłem tego wielokrotnie.

Jak?

Tracę znajomych. Nikt mi niczego wprost nie powiedział, ale niektórzy po prostu znikają, kończą się towarzyskie kontakty, imieniny, wspólne imprezy.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • wjw(2020-02-14 10:56) Zgłoś naruszenie 120

    Politykami to zostają najczęściej różne niedowartościowane miernoty.

    Odpowiedz
  • re(2020-02-14 09:45) Zgłoś naruszenie 105

    Problemem ID nie jest "zakres orzecznictwa" lecz oczywista niekonstytucyjność (wyraźny zakaz tworzenia sądów specjalnych w czasie pokoju). Podobnie w wypadku KRS konieczne jest po prostu przywrócenie konstytucyjnego kształtu tego organu a nie dywagowanie o nieznacznej zmianie powoływania.

    Odpowiedz
  • Pisio(2020-02-14 09:33) Zgłoś naruszenie 94

    Profesor Kleiber rozsiadał się okrakiem na barykadzie na długo przedtem, nim pojawiło się pojęcie symetryzmu. Roi sam siebie jako ojca narodu.

    Odpowiedz
  • Jola(2020-02-14 08:27) Zgłoś naruszenie 73

    I odezwał się pisowiec.Wszystko jasne...ID trochę zmieni co nazwę,?

    Odpowiedz
  • Zgadzam się z profesorem (2020-02-14 09:59) Zgłoś naruszenie 44

    Nie pisalibyście negatywnych opinii o profesorze gdyby był totalnie przeciwko obecnemu Rządowi, do dla Was byłby wtedy super.

    Odpowiedz
  • Bez tytułu(2020-02-14 23:29) Zgłoś naruszenie 21

    W polityce nie liczą się osiągnięcia lecz zdolności uwodzenia (mas).

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2020-02-17 07:08) Zgłoś naruszenie 10

    ......Muszę się Państwu do czegoś przyznać . Nie umiem rozgryźć jednej cechy Donalda Tuska . Mianowicie czy On jest aż tak głupi czy aż tak cynicznie POdły -a możne jedno i drugie? Mianowicie ,-okradł On ludzi zatrudnionych od 15 r życia ,często bez należnych Im ferii ,wakacji , pracujących gęsto w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych jak to za komuny było normą ,ludzi zatrudnionych w najpodlejszych warunkach pracy z nadgodzinami w zwykłe dni tygodnia mówiąc Im,”cieszcie się, że mieliście prace”. To tak jakby Ktoś odbierając Jemu życie stwierdził "Ciesz się mże je do tej pory miałeś . Nawet Komor swoją POdlość zrozumiał. „ Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie

    Odpowiedz
  • Idol(2020-02-14 13:25) Zgłoś naruszenie 18

    a jakie ty masz Kleiber osiągnięcia , powiedz to, bo wydaje mi się że poza zabrudzeniem kilku ryz papieru nie masz żadnych!!

    Odpowiedz
  • Ligi Radly(2020-02-14 13:52) Zgłoś naruszenie 11

    W 90% to same matoły lub cwaniaki

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2020-02-15 15:43) Zgłoś naruszenie 11

    Wystarczy należeć ,do Pis-u i mieć ich legitymację i wszystko jasne ,a że ktoś czegoś nie potrafi , no cóż ,nauczy się , tylko kosztem obywateli polski i państwa polskiego ,jak za dawnych czasów , nie matura ,a chęci szczera zrobi z ciebie oficera.

    Odpowiedz