Palestra wytyka prezesowi sądu arogancję

autor: Ewa Szadkowska11.02.2020, 16:00; Aktualizacja: 11.02.2020, 16:01
Zdaniem części ekspertów w tym przypadku możemy jednak mieć do czynienia z naruszeniem nie tylko dobrych obyczajów, ale i prawa.

Zdaniem części ekspertów w tym przypadku możemy jednak mieć do czynienia z naruszeniem nie tylko dobrych obyczajów, ale i prawa.źródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Waszczuk

Ostentacyjne, publiczne zniszczenie przez Macieja Nawackiego złożonego do protokołu wniosku o podjęcie przez zebranie sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie uchwały, stanowi rażące przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego” – to fragment uchwały prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej.

Palestra zareagowała w ten sposób na piątkowy incydent, kiedy to Nawacki – członek obecnej Krajowej Rady Sądownictwa i zarazem prezes olsztyńskiego sądu – przed kamerami podarł adresowany do niego apel o zaniechanie działań utrudniających sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków służbowych. – Takie zachowanie stanowi przejaw arogancji – oceniły władze adwokatury.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane