Sędzia Juszczyszyn zawieszony w obowiązkach. Obniżono mu też wynagrodzenie

04.02.2020, 10:43; Aktualizacja: 04.02.2020, 12:31
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższegoźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała we wtorek o zawieszeniu sędziego Pawła Juszczyszyna i obniżeniu jego wynagrodzenia o 40 procent na czas jego zawieswzenia. Obecny na posiedzeniu zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik mówił, że Juszczyszyn "wypowiada wojnę własnemu państwu".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Źródło zewnętrzne/PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • 1232(2020-02-05 02:29) Zgłoś naruszenie 10

    wszyscy won, wszyscy won wypad z baru kasto lidle potrzebują pracowników tam was i wasze lepkie rączki kamery przypilnują

    Odpowiedz
  • fuj(2020-02-05 02:21) Zgłoś naruszenie 10

    Z D R A J C Y z Sądu Najwyższego najwyraźniej nie są Polakami, ale obywatelami jakiejś utopijnej Unii, której prawom podlegają.

    Odpowiedz
  • Guy Fawkes(2020-02-04 22:38) Zgłoś naruszenie 10

    Ten drań powinien odpowiedzieć za doprowadzenie człowieka do grobu w majestacie tzw. prawa.

    Odpowiedz
  • Guy Fawkes(2020-02-04 22:36) Zgłoś naruszenie 10

    Wreszcie państwo przestało być teoretyczne. Karać warcholstwo i obcą agenturę to podstawowe zadanie państwa.

    Odpowiedz
  • Bert(2020-02-04 22:14) Zgłoś naruszenie 10

    ten pętak powinien wylecieć z zawodu na zbity ryj i jeszcze mieć sprawę karną

    Odpowiedz
  • Jaksa(2020-02-04 20:17) Zgłoś naruszenie 21

    Nareszcie temu osobnikowi pokazano gdzie jego miejsce w szeregu. a tych spec obrońców to jak najprędzej skreślić z list adwokackich

    Odpowiedz
  • Freedom and sovereignty(2020-02-04 19:28) Zgłoś naruszenie 21

    Brawo, Brawo , Brawo. Polityka precz z sądów.

    Odpowiedz
  • o to chodzi(2020-02-04 18:57) Zgłoś naruszenie 11

    ,,chciał zajrzeć do jawnych z mocy prawa list poparcia KRS. Panika wokół list KRS jest zrozumiała tylko, jeśli zawierają one dowody przestępstwa popełnionego przy powoływaniu nominatów PiS" - oto cały spór, forumowicze nie trzeba dać w trąby patriotyczne, zagrożenia państwa polskiego-mieszacie skutek z przyczyną,

    Odpowiedz
  • Irka (2020-02-04 17:58) Zgłoś naruszenie 1324

    Przywrócą go i pieniądze w zębach zwrócą z nawiązką. A jak nie pomoże to Trybunał Europejki im malarze i jeszcze nałoży karę na ten rząd Tylko to będzie z kasy państwa tak PiS marnotrawi pieniądze podatników.

    Odpowiedz
  • realista(2020-02-04 16:47) Zgłoś naruszenie 1515

    Kiedy w kocu ostanie zlikwidowana ta kasta ? Na emerytury nie chcą iść , bo maja za dobrze , a jak zuj przechadzą to po pierwsze nie plamili ZUSu a wysokość emerytury jest obliczana wg ostatniego miesiąca praczy łącznię ze wszystkimi dodatkami nagrodami i premiami itp !!! A szary człowiek z ostatnich 20 lat pracy ( wybiera 10 lat ) a wcześniej płacili ZUS!i podatki .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fanatyk prawa(2020-02-04 16:31) Zgłoś naruszenie 2213

    Bardzo dobrze. Powinno się go zmusić do zwrócenia poniesionych strat przez rolnika przez sprzedaż z bezcen gospodarstwa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt (2020-02-04 16:29) Zgłoś naruszenie 2513

    Czy w ślubowaniu pisze, że służyć będzie wiernie UE ,wszystkich, którzy uważają za nasza konstytucja jest pod prawem Traktatu powinni natychmiast zostać usunięci z zawodu za załamania ślubowania i prawa Polskiego,niech idą ślubować UE.i niech oni im płacą /. Art.66 "Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy prawnie chronionej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości."

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mart(2020-02-04 15:50) Zgłoś naruszenie 2113

    "Jak podkreślił, Tomczyński olsztyński sędzia w sposób nieuprawniony zwrócił się do Kancelarii Sejmu o dostęp do list poparcia KRS w celu ustalenia statusu Rady" . I tylko za to został tak ukarany? O co chodzi z tą listą poparcie? Co tam jest takiego, że stało się najściślejsza tajemnica państwową a za próbę do jej dotarcia grożą takie drakońskie kary

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teofi(2020-02-04 15:17) Zgłoś naruszenie 2826

    NARESZCIE , KIDY ZOSTANIE ZAWIESZONA GERSDORF I POZOSTALI CZŁONKOWIE BANDY Z SĄDU NAJWYŻSZEGO KTÓRZY ZŁAMALI KONSTYTUCJĘ!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • !!!!!(2020-02-04 14:36) Zgłoś naruszenie 3124

    Czas najwyzszy!!!!!

    Odpowiedz
  • Jan Sebastian(2020-02-04 14:35) Zgłoś naruszenie 3624

    To najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia

    Odpowiedz
  • Jan(2020-02-04 14:32) Zgłoś naruszenie 2725

    Super, z jednym zastrzeżeniem powinno mu się wstrzymać min 50 % zarobków

    Odpowiedz
  • superdecyzja(2020-02-04 14:17) Zgłoś naruszenie 3427

    Czas najwyższy. Jeszcze paru i zobaczycie jaka będzie cisza.

    Odpowiedz
  • :-( (2020-02-04 13:45) Zgłoś naruszenie 2831

    Od Dziennika mjącego w tytule "Prawny" należałoby oczekiwać unikania wprowadzających w błąd tytułów. Zawieszenie dokonane przez nieuprawniony podmiot, na wniosek nieuprawnionego oskarżyciela z pewnością nie może być uznane za skuteczne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca(2020-02-04 13:04) Zgłoś naruszenie 10052

    Ta izba nie jest sądem tylko atrapą pis/

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz