Gowin: Rząd w sprawie ujawnienia list poparcia do KRS nie jest stroną

22.01.2020, 10:27; Aktualizacja: 22.01.2020, 10:27
Wicepremier zapytany został w radiu ZET, czy Kancelaria Sejmu złamała prawo, odmawiając we wtorek okazania list poparcia sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi. Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że wycofanie sędziemu Juszczyszynowi przez prezesa Sądu Rejonowego w Olszynie Macieja Nawackiego delegacji do Warszawy uniemożliwiło przedstawienie żądanych list.

Wicepremier zapytany został w radiu ZET, czy Kancelaria Sejmu złamała prawo, odmawiając we wtorek okazania list poparcia sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi. Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że wycofanie sędziemu Juszczyszynowi przez prezesa Sądu Rejonowego w Olszynie Macieja Nawackiego delegacji do Warszawy uniemożliwiło przedstawienie żądanych list.źródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Rząd nie jest stroną w sprawie ujawnienia list poparcia sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa - podkreślił w środę wicepremier, szef MNiSW Jarosław Gowin. Jego zdaniem "wcześniej czy później dostęp do tych list zostanie umożliwiony". Jak zaznaczył, nie widzi przeciwskazań, aby nie były one jawne.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • re(2020-01-22 12:10) Zgłoś naruszenie 10

    Trzeba zacząć od tego, że w tej sprawie nie ma żadnych "stron". Jest ostateczny wyrok NSA, który po prostu musi być niezwłocznie wykonany a jego niewykonywanie jest bardzo poważnym przestępstwem .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane