statystyki

Izba Dyscyplinarna SN: Kopie także są dokumentami

autor: Szymon Cydzik31.12.2019, 18:00
Radca prawny naruszył art. 46 kodeksu etyki radcy prawnego nakazujący zwrot dokumentów klientowi po zakończeniu reprezentowania go.

Radca prawny naruszył art. 46 kodeksu etyki radcy prawnego nakazujący zwrot dokumentów klientowi po zakończeniu reprezentowania go.źródło: ShutterStock

Nagana dla pełnomocnika za nieoddanie klientom dokumentów po rozwiązaniu umowy nie jest zbyt surową karą – uznała Izba Dyscyplinarna SN.

Radca prawny, po otrzymaniu wezwania od byłych już klientów, by zwrócić im przekazane w sprawie dokumenty, zwlekał z tym trzy miesiące, aż do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Podejmował co prawda próby kontaktu, a nawet składał propozycje zwrotu dokumentacji, ale było to obliczone raczej na przeciągnięcie tego procesu. Zaoferował nawet wysłanie dokumentów pocztą za pobraniem, a kwota do zapłaty wynosiła tyle, ile radca życzył sobie z tytułu wykonanych już w sprawie czynności.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane