Gersdorf: Czas skończyć z narracją, że w całym sporze sędziowie walczą o swój status

23.12.2019, 14:26; Aktualizacja: 23.12.2019, 18:27
Prezes Gersdorf zaznaczyła także, iż sytuacji obecnej nie byłoby, gdyby prezydent "pod osłoną nocy" nie przyjął w grudniu 2015 r. ślubowania od osób wybranych na miejsca już obsadzone w Trybunale Konstytucyjnym.

Prezes Gersdorf zaznaczyła także, iż sytuacji obecnej nie byłoby, gdyby prezydent "pod osłoną nocy" nie przyjął w grudniu 2015 r. ślubowania od osób wybranych na miejsca już obsadzone w Trybunale Konstytucyjnym.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

Czas skończyć z narracją, że w tym całym sporze sędziowie walczą o swój status, że są niechętni zmianom i występują przeciw władzy; jest to całkowita nieprawda - zaznaczyła w wydanym w poniedziałek oświadczeniu I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • ?(2019-12-23 15:26) Zgłoś naruszenie 5118

    jeżeli "obecne polskie przepisy" naruszają godność sędziego - to czyją godność naruszają swoim postępowaniem sędziowie...???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hej...(2019-12-23 15:11) Zgłoś naruszenie 5019

    a o co walczą...??? stracą....immunitety.. i aureole --- to dla "niezawisłych " - JEDYNY "priorytet konstytucyjny".!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • re(2019-12-23 15:14) Zgłoś naruszenie 427

    Dosłownie kilka dni temu apelowała o zaprzestanie tej nienawiści i kłamstw wobec sędziów. Zdawałoby się - oczywiste i niekontrowersyjne minimum. I co, dało to coś?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2019-12-23 14:47) Zgłoś naruszenie 387

    Doprawdy?

    Odpowiedz
  • Jasio (2019-12-23 17:39) Zgłoś naruszenie 3718

    Raczej czas na emeryture, kolezkowie tez.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2019-12-23 18:45) Zgłoś naruszenie 3719

    Sąd Najwyższy (nie tylko polski) oraz sądy ponadnarodowe stały się narzędziami lewactwa, które pozwalają im zmieniać prawo z pominięciem demokratycznie wybranych organów (czyli nie pytając Ciebie o zdanie). Czytaj więcej: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?"

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dokładny(2019-12-24 09:13) Zgłoś naruszenie 3012

    Zacznijcie uczciwie sądzić waszych kolegów sędziów, wyrzucajcie z zawodu czarne owce, a wtedy uwierzymy, że nie bronicie swego interesu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kaszub(2019-12-24 07:44) Zgłoś naruszenie 2915

    Oby do maja i pójdzie na emeryturę i będziemy mieli spokój .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teri(2019-12-24 11:57) Zgłoś naruszenie 2910

    Aż wstyd czytać te kłamliwe wypowiedzi. Sędziowie w walce o swoje przywileje gryzą się jak przyslowiowe psy. A już z tym bieganiem do Brukseli zasłużyli sobie na prawdziwą pogardę narodu . A kiedy w tych bezproduktywnych wypowiedziach była u nich myśl o trosce dla obywatela czy Ojczyżnie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2019-12-24 20:22) Zgłoś naruszenie 2313

    tak, rzeczywiście, zrewoltowana 1/4 sędziów walczy nie tylko o swój status, ale o dobre samopoczucie, pozycje społeczne i majątkowe oraz nietykalność oszustów, złodziei i renegatów, którzy swój awans społeczny zawdzięczają kolaboracji najpierw z sowietami a potem z berlinem.

    Odpowiedz
  • wstyd prze pani(2019-12-24 14:53) Zgłoś naruszenie 209

    ta kobieta chyba nadal nie łapie, że staje się śmieszna ze swymi "zatwardziałymi" poglądami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zum(2019-12-24 15:52) Zgłoś naruszenie 209

    Wierchuszka sędziowska z korzeniami rodzinnymi w czasach sowieckich, zawarła.pakt z POpapranymi...właśnie ten sojusz dohorywa...wielu trzesie dooopami!

    Odpowiedz
  • Zorro(2019-12-24 15:33) Zgłoś naruszenie 1810

    Ostatni przykład-sędzia który rozpatrywał sprawę winnych zajść na wybrzeżu w 1970r ,tak się uwijał że zdążył umrzeć a wyroku nie wydał.Gdyby piekarz ,rzeżnik i inni którzy , na nich tyrają dawno by wmarli-mimo swoich przywilejów.Emerytury wysokie ,składek ani grosza ,kto na was robi ?Wyzyskujecie innych-czy jest to zgodne z Konstytucją ?Wyślijcie zapytanie do TSUE.

    Odpowiedz
  • Paweł(2019-12-24 08:13) Zgłoś naruszenie 1825

    Co co bronią dzisiaj PiS nie rozumieją jednej rzeczy, podstawowej. Zmiany nie poprawiły funkcjonowania sądów, tylko pogorszyły, kolejne zmiany pozbawią prawa do dwóch instancji bo będzie to fikcyjne prawo. Zmiany mają jeden cel, zapewnić partii wpływ na konkretne orzeczenia, by były wydawane zgodnie z interesem partii oraz zapewnić bezkarność , sądy mają być na usługach partii.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • bolko(2019-12-24 16:40) Zgłoś naruszenie 1511

    Ta Pani uwaz że sie dzieje krzywda sędziom. Oni sa oderwani od rzeczywistości. Pozwalniać i do budowy dróg zatrudnić . Mafia togowa ubecko-komunistyczna sie rozpanoszyła.

    Odpowiedz
  • Pytanie(2019-12-25 10:01) Zgłoś naruszenie 149

    Pani Gersdorf po co była ta ulica ( ze świeczkami) i zagranica w Niemczech?

    Odpowiedz
  • MasterBreslau(2019-12-24 11:47) Zgłoś naruszenie 137

    Jakie jest prawo do informacji publicznej , jeśli w polskich sądach tych z układów rodzinno towarzyskich nie udostępnia się wglądu do akt stronie postępowania. Komputery są od 20 lat tylko po co na nich pisać , łatwiej wynieść akta , aby śladu nie było w przyszłości .

    Odpowiedz
  • Pytanie(2019-12-25 10:01) Zgłoś naruszenie 127

    Pani Gersdorf po co była ta ulica ( ze świeczkami) i zagranica w Niemczech?

    Odpowiedz
  • sigol(2019-12-24 10:35) Zgłoś naruszenie 80

    kogo wskazujesz do wyrzucenia ?

    Odpowiedz
  • ba(2019-12-24 16:15) Zgłoś naruszenie 717

    Toż to klasyczna walka katoprawaków/czek o ich sprawiedliwość. A tak naprawdę to chodzi o pewność zatrudnienia i kasę, no i oczywiści o korzystne wyroki dla swoich. Już po wypowiedzi p. Gersdorf o zbyt małych zarobkach sędziowskich było widoczne oderwanie od rzeczywistości. Tak oderwani są partyjnicy, w tym ludzie najstarszego korpo świata t.j. ludzie Watykanu i ich kolaboranci w RP i np. prawnicy z Ordo Iuris. PiS ma poparcie, bo rozdaje ochłapy dla okradzionego suwerena. Czartoryskim Gliński dał miliony, nie swoją kasę, SKOKi, Srebrne wieże, burdel tata jako prezes NIK, częste zmiany w państwowych spółkach prezesów - dla suwerena ochłapy dla wybranych godne posady i dobre wynagrodzenia - myślcie forumowicze, bo nie długo ochłapów zabraknie.

    Odpowiedz