Burzliwa debata w Sejmie. Projekt PiS w sprawie zmian w sądownictwie skierowany do komisji sejmowej

19.12.2019, 16:33; Aktualizacja: 19.12.2019, 17:22
sąd, temida

Sejm, po burzliwej debacie, skierował w czwartek do dalszych prac w komisji projekt nowelizacji niektórych ustaw sądowych autorstwa PiS, który przewiduje m.in. zmiany w systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i modyfikację procedury wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.źródło: ShutterStock

Sejm, po burzliwej debacie, skierował w czwartek do dalszych prac w komisji projekt nowelizacji niektórych ustaw sądowych autorstwa PiS, który przewiduje m.in. zmiany w systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i modyfikację procedury wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Kuba(2019-12-20 11:08) Zgłoś naruszenie 10

  --Cały Ten system jest nieuczciwy. Osoba Fizyczna -Powód_ sam siebie reprezentuje przed Sądem ,Firma Oponenta jako jednostka prawna ma adwokata ,obydwaj wygrywają po równo - firma dostaje połowe za adwokata, osoba fizyczna juz nie!=bo nie ma adwokata ale wykonał tyle samo wkladu pracy co adwokat pozwanej : napisał pozew ,zbierał, uzasadniał dowody Powód jednak musi zabulić za połowe stawki adwokackiej oponentowi - jemu Nikt nie odpali za reprezentowanie samego siebie ..czy to jest równomierne rozłożenie kosztów?- o to prawo pod palestre.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2019-12-20 11:07) Zgłoś naruszenie 10

  za każde rozpoczęte 1000 zł sporu Minister Sprawiedliwości powinien kazać uiszczać tylko 1000 zł” Opłaty Sądowej „i 1000 zł dla Adwokata oraz 1000zl dla Rzeczoznawcy i to tylko w rejonowym. W apelacyjnym koszty potrajamy. Może wówczas ta "Wyższa Kasta" i palestra nażre się tej kasy .Tusk w przypadku wstecznie działającej i okradającej spracowanych w szkodliwych i nieb warunkach pracy Ustawy POmostowej -robotników tak zatrudnianych za komuny...powiedział___w temacie kosztów: ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS. i to jest Państwo Prawa -tak się załatwia sprawy sądowe -a niech zdychają . .PiS też podnosi -tylko dlaczego tam skromnie 200-300% -od razu z „grubej rury” .Dz U 2018.

  Odpowiedz
 • ciekawski(2019-12-19 16:42) Zgłoś naruszenie 75

  Opozycja chce aby sędziowie nie ponosili odpowiedzialności za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz zadziałania o charakterze politycznym? 5-ta kolumna?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane