W pierwszych dniach stycznia będzie gotowa grupa robocza w Senacie do opracowania nowej ustawy o KRS zgodnej z wytycznymi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział w czwartek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Grodzki został zapytany w czwartek w Polsat News o słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który ocenił, że w sądownictwie "trzyma się stary układ".

"Po pierwsze tak nie uważam, a po drugie powołałem grupę roboczą w Senacie do opracowania nowej ustawy o KRS zgodnej z wytycznymi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - podkreślił marszałek Senatu.

Jak dodał, grupa ta będzie gotowa w pierwszych dniach stycznia. "Wtedy, kiedy Sąd Najwyższy wyda orzeczenia we wszystkich sprawach, do których został zobowiązany przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ten zespół jest niezwykle mocno zaawansowany" - zaznaczył Grodzki.

Na pytanie, na czym będzie polegała zmiana w tej ustawie marszałek Senatu powiedział, że przede wszystkim na pewnej równowadze między powoływanymi kandydatami ze strony polityków, jak i ze strony środowiska sędziowskiego.