Polacy tracą pieniądze, bo nie walczą o swoje prawa w sądach

06.12.2019, 16:00; Aktualizacja: 06.12.2019, 19:07
Najczęstszym powodem rezygnacji z walki o swoje prawa był brak sił i chęci – taką odpowiedź wskazało aż 28 proc. ankietowanych, którzy znaleźli się w takiej sytuacji. Prawie co piąta osoba (19 proc.) obawiała się kosztów związanych z postępowaniem, natomiast 13 proc. respondentów nie miało odpowiedniej wiedzy o przysługujących im prawach. 27 proc. osób przyznało, że odpuściło bez żadnego konkretnego powodu.

Najczęstszym powodem rezygnacji z walki o swoje prawa był brak sił i chęci – taką odpowiedź wskazało aż 28 proc. ankietowanych, którzy znaleźli się w takiej sytuacji. Prawie co piąta osoba (19 proc.) obawiała się kosztów związanych z postępowaniem, natomiast 13 proc. respondentów nie miało odpowiedniej wiedzy o przysługujących im prawach. 27 proc. osób przyznało, że odpuściło bez żadnego konkretnego powodu.źródło: ShutterStock

Prawie co czwarty Polak rezygnuje z walki o swoje prawa. Tłumaczymy się brakiem chęci, obawą przed kosztami i nieznajomością przysługujących nam praw. Wiążą się z tym straty finansowe, których wysokość można porównać z równowartością średniego krajowego wynagrodzenia. Jakie sytuacje prawne przysparzają naszym rodakom największych problemów?

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Piotr4(2019-12-06 16:21) Zgłoś naruszenie 202

    Skoro skutecznosc egzekucji komorniczej potem wynosi pon8zej 20%, bo panstwo zrobilo wszystko zeby chronic dluznikow, to nie ma sie co dziwic ze malo jest frajerow ktorzy beda jeszcze ponosic dodatmowe koszty, zeby ostatecznie i tak nic nie odzyskac.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracę (2019-12-06 20:27) Zgłoś naruszenie 92

    Od sprawy w rejonowym 1000zl za każde rozpoczęte 1000zl sporu i 1000za to samo adwokatowi oraz kolejny biegłemu,w rejonowym potrójne stawki,,_a co ,niech się kasta wreszcie nazre!Polaków i tak nie stać na sądy.Tusk:jak się będą o to (emeryt Pomostowe)sądzić to podniesiemy koszty sądowe.I to Budka uczynił podnosząc je 300razy.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-12-07 11:17) Zgłoś naruszenie 21

    Jakie 1000 , w e-sądku płacisz stówkę od łębka - i naliczasz sobie , życzeniowo , ile chcesz ... A nakaz zapłaty masz , praktycznie , od ręki ...

    Odpowiedz
  • REALISTA(2019-12-07 12:07) Zgłoś naruszenie 50

    Dlaczego Polacy nie - Walczą w Sądach o Swoje prawa ? Odpowiedz jest prosta : Państwo Polskie - samo nie wykonuje wyroków sądowych i ich nie respektuje - to jak mają robić to OBYWATELE ??? Jak obywatel ma wierzyć w sprawiedliwość ??? Pozostają tylko słowa - króla Stanisława - " a co samopałów i szabel nie macie przy boku "

    Odpowiedz
  • ta myślę(2019-12-07 20:35) Zgłoś naruszenie 40

    Chyba lepiej zagrać w jakąś grę losową za te pieniądze, które trzeba przeznaczyć na proces. Żeby ktoś chciał chodzić do sądu, to prawo musiałoby być prawem, a nie widzimisię.

    Odpowiedz
  • Brian(2019-12-07 22:15) Zgłoś naruszenie 14

    bo zamiast edukacji prawnej polaków mamy szczucie ich na sądy i prawników. Aż dziw bierze, że ludzie nie czują, że na tej żałosnej sytuacji sami tracą i mimo to dają się ogłupiać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ad(2019-12-07 23:12) Zgłoś naruszenie 30

    Przeciesz sluszne postepowania sa oddalne lub umarzane. Kiedy bedzie prawo i Konstytucja RP przestrzegana.Wygrac proces to jak .los na loterii ! :1000 000. Zlodzieje nakradli, uchylili art 160 wg Kpa gdzie ludzie dochodzili odszkodowan za nieruchomosci ,ktore wg art 220 Kc nie ulegaaja przedawnieniu. Sprubujcie odzyskac mimo ,ze jestescie wg prawa spadkobiercami.

    Odpowiedz
  • Tykwa(2019-12-08 11:15) Zgłoś naruszenie 20

    Bo zwykły Polak w sadzie się czuje jak ostatni głupek, sędzia zwykle mówi językiem dla przeciętnego człowieka niezrozumiałym, mógłby wziąć adwokata, ale ten jest często niedouczony, dlatego Polacy nie chodzą do sądów

    Odpowiedz
  • re(2019-12-08 14:01) Zgłoś naruszenie 01

    Czy za PO, kiedy podobno wszystko było cacy, z sądami było inaczej? Ludzie rezygnują ze swoich praw, bo kontakt z sądami to koszmar, a sprawiedliwość i uczciwość w procesach pozostawia wiele do życzenia. Nie wierzą w wygraną nawet jeżeli maja rację. Problemem są sędziowie.

    Odpowiedz