statystyki

Kolejne wątpliwości co do statusu sędziów wskazanych przez nową KRS

autor: Maciej Suchorabski, Małgorzata Kryszkiewicz28.11.2019, 07:20; Aktualizacja: 28.11.2019, 12:33
Kolejną konsekwencją wyroku TSUE jest wczorajsze oświadczenie Dariusza Zawistowskiego, prezesa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.

Kolejną konsekwencją wyroku TSUE jest wczorajsze oświadczenie Dariusza Zawistowskiego, prezesa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.źródło: ShutterStock

Tym razem wątpliwości pojawiły się w sprawie rozpatrywanej przez Sąd Apelacyjny w Katowicach. Wczoraj odbyła się w nim rozprawa, która szybko została przerwana. Skład orzekający postanowił skierować ją na posiedzenie niejawne.

Powodem tej decyzji była wątpliwość skarżącego, który poinformował, że nie jest przekonany, czy w obecnym stanie prawnym zasiadająca w składzie Lucyna Morys-Magiera jest pełnoprawnym sędzią. Ta bowiem została wskazana prezydentowi do awansu przez obecną, podważaną m.in. na skutek zeszłotygodniowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Krajową Radę Sądownictwa.

Postępowanie, w którym złożono wniosek o wyłączenie sędzi, dotyczyło zapłaty dwóch tysięcy złotych wraz z odsetkami za bezpodstawne i niezgodne z prawem działanie organów sądowych. Pozwanym jest Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

Lucyna Świderska-Pilis, przewodnicząca składu orzekającego, nie uargumentowała swojej decyzji o skierowaniu sprawy na posiedzenie niejawne, w trakcie którego rozstrzygana będzie kwestia wykluczenia ze składu orzekającego sędzi Lucyny Morys-Magiery.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane