statystyki

Kolejne wątpliwości co do statusu sędziów wskazanych przez nową KRS

autor: Maciej Suchorabski, Małgorzata Kryszkiewicz28.11.2019, 07:20; Aktualizacja: 28.11.2019, 12:33
Kolejną konsekwencją wyroku TSUE jest wczorajsze oświadczenie Dariusza Zawistowskiego, prezesa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.

Kolejną konsekwencją wyroku TSUE jest wczorajsze oświadczenie Dariusza Zawistowskiego, prezesa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.źródło: ShutterStock

Tym razem wątpliwości pojawiły się w sprawie rozpatrywanej przez Sąd Apelacyjny w Katowicach. Wczoraj odbyła się w nim rozprawa, która szybko została przerwana. Skład orzekający postanowił skierować ją na posiedzenie niejawne.

Powodem tej decyzji była wątpliwość skarżącego, który poinformował, że nie jest przekonany, czy w obecnym stanie prawnym zasiadająca w składzie Lucyna Morys-Magiera jest pełnoprawnym sędzią. Ta bowiem została wskazana prezydentowi do awansu przez obecną, podważaną m.in. na skutek zeszłotygodniowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Krajową Radę Sądownictwa.

Postępowanie, w którym złożono wniosek o wyłączenie sędzi, dotyczyło zapłaty dwóch tysięcy złotych wraz z odsetkami za bezpodstawne i niezgodne z prawem działanie organów sądowych. Pozwanym jest Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

Lucyna Świderska-Pilis, przewodnicząca składu orzekającego, nie uargumentowała swojej decyzji o skierowaniu sprawy na posiedzenie niejawne, w trakcie którego rozstrzygana będzie kwestia wykluczenia ze składu orzekającego sędzi Lucyny Morys-Magiery.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane