statystyki

Kontrola w SGGW po kradzieży laptopa z danymi kandydatów. Tymczasem do UODO wpływają skargi

autor: Sławomir Wikariak20.11.2019, 08:45; Aktualizacja: 20.11.2019, 13:47
Prawnicy, których poprosiliśmy o komentarz, przyznają, że roszczenia finansowe osób, których dane znajdowały się na laptopie, mogą być uzasadnione.

Prawnicy, których poprosiliśmy o komentarz, przyznają, że roszczenia finansowe osób, których dane znajdowały się na laptopie, mogą być uzasadnione.źródło: ShutterStock

Do UODO wpłynęło już ok. 50 skarg dotyczących kradzieży laptopa, na którym znajdowały się dane kandydatów na studia w SGGW.

Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) rozpoczął we wtorek kontrolę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). To efekt informacji o kradzieży komputera przenośnego, na którym przechowywane były szczegółowe dane osobowe kandydatów na studia.

– Pracownicy UODO rozpoczęli czynności na uczelni dziś o godz. 9. Spodziewaliśmy się kontroli i deklarujemy pełną współpracę. Ze swej strony dopełniliśmy staranności i zgłosiliśmy UODO incydent przed upływem 72 godzin – zapewnia Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane