statystyki

Kontrola w SGGW po kradzieży laptopa z danymi kandydatów. Tymczasem do UODO wpływają skargi

autor: Sławomir Wikariak20.11.2019, 08:45; Aktualizacja: 20.11.2019, 13:47
Prawnicy, których poprosiliśmy o komentarz, przyznają, że roszczenia finansowe osób, których dane znajdowały się na laptopie, mogą być uzasadnione.

Prawnicy, których poprosiliśmy o komentarz, przyznają, że roszczenia finansowe osób, których dane znajdowały się na laptopie, mogą być uzasadnione.źródło: ShutterStock

Do UODO wpłynęło już ok. 50 skarg dotyczących kradzieży laptopa, na którym znajdowały się dane kandydatów na studia w SGGW.

Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) rozpoczął we wtorek kontrolę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). To efekt informacji o kradzieży komputera przenośnego, na którym przechowywane były szczegółowe dane osobowe kandydatów na studia.

– Pracownicy UODO rozpoczęli czynności na uczelni dziś o godz. 9. Spodziewaliśmy się kontroli i deklarujemy pełną współpracę. Ze swej strony dopełniliśmy staranności i zgłosiliśmy UODO incydent przed upływem 72 godzin – zapewnia Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane