statystyki

Książeczka opłat to nie przesyłka pocztowa

autor: Patryk Słowik10.09.2019, 08:36; Aktualizacja: 10.09.2019, 09:10

Skoro żaden przepis nie zabrania drukowania i dostarczania książeczek opłat mieszkaniowych, nie można przedsiębiorcy czynić zarzutu, że świadczy usługi pocztowe, do czego nie ma uprawnień. Stwierdził tak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po interwencji rzecznika małych i średnich przedsiębiorców.

Sprawa dotyczyła drukarni, która podpisała umowę ze spółdzielnią mieszkaniową na wydrukowanie i dostarczenie lokatorom książeczek opłat mieszkaniowych. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w toku kontroli uznał, że książeczka opłat z naniesionym adresem i personaliami lokatora stanowi przesyłkę pocztową w rozumieniu art. 3 pkt 21 ustawy Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2188 ze zm.). Zgodnie z nim za przesyłkę pocztową uważa się „rzecz opatrzoną oznaczeniem adresata i adresem, przedłożoną do przyjęcia lub przyjętą przez operatora pocztowego w celu przemieszczenia i doręczenia adresatowi”. Przedsiębiorca nie dokonał wymaganego wpisu do rejestru operatorów pocztowych.


Pozostało 36% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane