Sąd nie musi dłużej czytać wyroku w sprawie Amber Gold

autor: Piotr Szymaniak05.09.2019, 14:18; Aktualizacja: 05.09.2019, 14:31
Jest pierwszy pozytywny skutek nowelizacji kodeksu postępowania karnego. Sędzia, która od kilku miesięcy czyta wyrok w sprawie Amber Gold nie będzie musiała dłużej już tego robić.

Jest pierwszy pozytywny skutek nowelizacji kodeksu postępowania karnego. Sędzia, która od kilku miesięcy czyta wyrok w sprawie Amber Gold nie będzie musiała dłużej już tego robić.źródło: ShutterStock

Jest pierwszy pozytywny skutek nowelizacji kodeksu postępowania karnego. Sędzia, która od kilku miesięcy czyta wyrok w sprawie Amber Gold nie będzie musiała dłużej już tego robić.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Prawnik(2019-09-05 18:49) Zgłoś naruszenie 107

    Nie zgodzę się z twierdzeniem powyższego artykułu. Wprowadzony przepis stanowi w drugiej jego części, że "Przed ogłoszeniem wyroku przewodniczący uprzedza obecnych o takim sposobie ogłoszenia wyroku i o jego przyczynie oraz poucza o możliwości zapoznania się z pełną treścią wyroku po jego ogłoszeniu w sekretariacie sądu.". Tymczasem w sprawie Amber Gold odczytanie wyroku już się zaczęło. Nastąpiło to zanim SO w Gdańsku, w myśl wskazanego przepisu, uprzedził obecnych o zwięzłym sposobie ogłoszenia wyroku. Moim zdaniem w tej samej sprawie nie ma prawnych podstaw, do rozpoczęcia ogłaszania wyroku od nowa.

    Odpowiedz
  • PanZnawca(2019-09-06 17:43) Zgłoś naruszenie 43

    Kolejny głąb od bezmyślnego stosowania prawa. Najwięcej o prawie mają do powiedzenia studenci pierwszego roku prawa, im się wydaje że wszystko już wiedzą, a w szczególności, że wystarczy zacytować artykuł aby wygrać w sądzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane