TSUE nie zgodził się na połączenie sprawy KRS z podobną sprawą z Niemiec

23.08.2019, 12:47; Aktualizacja: 23.08.2019, 13:39
Z informacji PAP z TSUE wynika, że wstępny termin na opinię rzecznika generalnego TSUE w polskiej sprawie został wyznaczony na 24 września. Kilka tygodni później zostanie wydany wyrok.

Z informacji PAP z TSUE wynika, że wstępny termin na opinię rzecznika generalnego TSUE w polskiej sprawie został wyznaczony na 24 września. Kilka tygodni później zostanie wydany wyrok.źródło: ShutterStock

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odmówił połączenia sprawy dotyczącej niezależności sędziów i KRS z podobną sprawą z Niemiec - wynika z dokumentów, do których w tej sprawie dotarła PAP.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • xyz(2019-08-23 17:30) Zgłoś naruszenie 1518

  Przywołał bym powiedzenie. Pies szczeka karawana idzie dalej. TSUE sobie i my sobie. Co można powiedzieć o " prawdziwych" sędziach iustitowskich którzy nie godzą się na obowiązujący porządek prawny. Czy są jeszcze niezawiśli czy też włączeni zostali w polityczną walkę przez jedną stronę sceny politycznej.

  Odpowiedz
 • Zofia(2019-08-23 19:38) Zgłoś naruszenie 1112

  Doprawdy ciekawe, powiedziałabym nawet, że niezwykle interesujące. Jeśli prawdą jest, iż TSUE nie odniósł się do argumentów podniesionych przez stronę polską, jest to co najmniej zastanawiające. Jeśli okaże się, że w sprawie systemu sądownictwa w Polsce i Niemczech zapadną odmienne wyroki, będzie to przerażające, oznaczać bowiem będzie, iż poszczególne kraje są w UE nierówno traktowane... Miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stanie.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • SWD(2019-08-23 22:59) Zgłoś naruszenie 1019

  Od samego początku UE stosuje podwójne standardy. Zapytajcie rolników jak było z dopłatami dla Niemiec a ile dla Polski. Jakie mamy składy produktów. Jakie mamy płace. Wstępując do UE podpisaliśmy IV rozbiór Polski. Ot co.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane