Egzamin na prawo jazdy. Koniec z bardzo trudnymi manewrami lub obecnie niemożliwymi do wykonania

autor: Paweł Sikora21.08.2019, 18:00; Aktualizacja: 22.08.2019, 15:15
prawo jazdy

prawo jazdyźródło: ShutterStock

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach. Według legislatorów z Ministerstwa Infrastruktury, wkrótce egzaminy mają być łatwiejsze, wolne od korupcji i mniej stresujące dla kursantów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • LeXeR(2019-08-21 23:10) Zgłoś naruszenie 241

    Aby poprawić wydajność zdawanych egzaminów to w pierwszej kolejności należałoby znieść zasadę samofinansowania Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Jednakże o tej kwestii projektowane przepisy milczą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jacek(2019-08-21 23:10) Zgłoś naruszenie 212

    Cóż to za bzdury "likwidację konieczności wykonania manewrów obecnie niemożliwych lub bardzo trudnych do wykonania"????

    Odpowiedz
  • Andrzej(2019-08-22 21:52) Zgłoś naruszenie 150

    Czytaliście pytania egzaminacyjne, co za tłuki je układają, niektóre to takie kwiatki no brak słów, zero związku z przepisami, bezpieczeństwe.

    Odpowiedz
  • SWD(2019-08-23 23:04) Zgłoś naruszenie 110

    Manewry trudne.... Czy zaliczymy do nich włączanie migaczy przez kierujących w BMW?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czesiek (2019-08-22 09:39) Zgłoś naruszenie 111

    największa parodia egzaminów na prawo jazdy ma miejsce dla kategorii C, CE, D. Auta egzaminacyjne muszą mieć skrzynię manualną. Kto obecnie jeździ na skrzyni manualnej ? Największym nieporozumieniem jest wykonywany na placu manewrowym element cofania po łuku. Który z obecnych tu kierowców cofa przez prawe ramię ? Może 1%. Nikt normalny nie cofa przez prawe ramię lecz przez lewe / w ten sposób może się wychylić przez prawą szybę i łatwo obserwować naczepę. Na egzaminach natomiast nadal cofa się przez ramie prawe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tadeusz(2019-08-22 13:08) Zgłoś naruszenie 97

    dzięki temu kobiety masowo będą zdawać nie tylko testy teoretyczne ale nawet z jazdy samochodem

    Odpowiedz