Co może grozić Łukaszowi Piebiakowi za inspirowanie hejtu na sędziów? Dymisja nie powinna kończyć sprawy

autor: Sławomir Wikariak, Patryk Słowik, Małgorzata Kryszkiewicz, Tomasz Żółciak21.08.2019, 07:40; Aktualizacja: 21.08.2019, 09:17
Politycy PiS nie byli wczoraj skłonni do zdecydowanej obrony wiceministra

Politycy PiS nie byli wczoraj skłonni do zdecydowanej obrony wiceministraźródło: ShutterStock

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał inspirować w sieci hejt na sędziów krytykujących rządzących. Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa przyjrzy się tej sprawie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Zenon(2019-08-21 09:14) Zgłoś naruszenie 889

    Sami przestępcy w tym nierządzie.!!Zerro do roboty,trzeba zniszczyć dowody,masz w tym praktykę..Laptop też przez przypadek został utopiony.

    Odpowiedz
  • utylizowac(2019-08-21 09:25) Zgłoś naruszenie 628

    to jest zgnilizna tego rzadu

    Odpowiedz
  • Nenia(2019-08-21 09:37) Zgłoś naruszenie 617

    Spoko. Adrian go ułaskawi.

    Odpowiedz
  • dsa(2019-08-21 08:32) Zgłoś naruszenie 5110

    dojna a do tego OBŁUDNA zmiana........

    Odpowiedz
  • des(2019-08-21 10:04) Zgłoś naruszenie 456

    Jeżdżę na szkolenia z RODO i ciągle słyszę że jeżeli dokument leży na biurku "danymi do góry" to grozi mi 3 mln kary.A tutaj na stenogramach czytam "Sprawdzę dane i ci podam"- no świetnie po prostu! Ale nie łudzę się, że ludziom to otworzy oczy , że rządzą nami przestępczy i hieny. Polak jest tak zaczarowany 500 plus, że nawet jakby ich wyborcom założyli kagańce na twarz to i tak by się cieszyli i klaskali że nikt im tyle nie dał jak PiS.

    Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2019-08-21 10:23) Zgłoś naruszenie 376

    Czy tylko inspirowanie ? Myślę, że to były naciski na sędziów w celu wywarcia określonych zachowań. Także i tych sądowych, orzeczania wyroków. Czyli można przyrównać do tych z lat 1946-1953 roku. Nie jestem prawnikiem, ale takie moje zdanie !! Ryba psuje się od głowy - powiadali moi przodkowie, i to jest prawda, bo obaczcie ludkowie że tam gdzie Ziobro, tam i woda mętna ... tam laptopy zniszczone, hejt łobuzerski, tam nie przyzwoitość i uczciwość a T...K...M... Przekupili społeczeństwo na wzór Camorry ... temu dali odrobinkę, tamtemu ochłapy, i władzę dzierżyć będą przez lat czterdzieści. Poprzez zastraszanie, zakłamanie, w przymierzu z czarną sektą !!!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2019-08-21 11:13) Zgłoś naruszenie 304

    Jakoś nie wierzę w bezstronne działanie prokuratora w sprawie swego przełożonego.

    Odpowiedz
  • as(2019-08-21 10:40) Zgłoś naruszenie 264

    gwozdz do trumny o niczym nie wiedzial

    Odpowiedz
  • Alex Wolf(2019-08-21 15:57) Zgłoś naruszenie 174

    Klikam z USA. Zaczne of tego, ze ongis (jak zyl Lech Kaczynski) popieralem PiS - za to przepraszam. Po drugie, przypuszczamy,,ze Plebiak jest winny, ale na 100% tego nie wiemy. Dalej, Plebiak powinien miec proces,ale nie w Polsce, bo tu Ziobro niektorych sedziow kontroluje (kieruje nimi) JESLI niezalezny sad w Unii uzna wine Plebiaka i ze dzialal we wspopracy z Ziobro, to obaj powinni stracic prawa obywatelskie do konca zycia i siedziec po 10 - 15 lat w mamrze. Jesli nIe, to nalezy sie powaazne odszkodowanie. Brawo i szacunek polksim sedziom, ktozry walcza z opresja robil to lak, iz dsorebi dobras nie wiem czy Plebiak jest winny,

    Odpowiedz
  • cenzura (2019-08-21 13:37) Zgłoś naruszenie 152

    pis w wyborach głosują na lewicę, przywracamy normalność ,sprawiedliwość już się skończyła- mamy już 287 podpisanych list

    Odpowiedz
  • ja (2019-08-21 15:27) Zgłoś naruszenie 135

    czarna zbrodnicza boza zaraza wraz z smierdzaca pis da juz wypuscila swoich kundli , ktorzy skomla i szczekaja !

    Odpowiedz
  • Raf(2019-08-21 08:50) Zgłoś naruszenie 1365

    Czy to jest "artykuł" w gazecie, która mieni się prawną? Czy ktoś udowodnił, że sędzia Łukasz Piebiak faktycznie zrobił to, o co jest oskarżany? Najwyraźniej żenada nie zna granic...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • theAuthor(2019-08-21 11:53) Zgłoś naruszenie 126

    Sprytne założenie że krytyka instytucji państwa, których funkcjonariusze wykazują cechy świętych krów, z racji kulawego prawa w tych obszarach, była inspirowana prze z kogoś. To uwłaczanie z kolei ludziom myślącym, którym taki stan rzeczy się nie podoba. Takie postawienie sprawy jest kolejnym jątrzeniem (wzbudzaniem hejtu), a nie naprawą sytuacji.

    Odpowiedz
  • theAuthor(2019-08-21 12:13) Zgłoś naruszenie 1117

    Dalej nie wiemy czy środowisko sędziowskie jest naprawiane, jeśli takiej naprawy wymagało. Czyli nic na temat sedna sprawy. Natomiast mamy czarownika, kandydata na stos. Zemsta za próbę naruszenia istniejącego porządku. Zatem coś tu faktycznie jest na rzeczy?

    Odpowiedz
  • odbyt Sorosa(2019-08-21 08:54) Zgłoś naruszenie 1061

    Do napisania tego g.ó.w.n.a, aż czterech ciągotrutów zaangażowano W Dziebnnnik Gazeta G.ó.w. niana

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rzeszowiak(2019-08-21 11:32) Zgłoś naruszenie 91

    Gdy jakiś czas temu ,,hejterka,, weszła w modę wszyscy z niej korzystają.I ci z PiSu i ci z PO i ci prywatni którym się wydaje że robią dobrze a nie przychodzi im do głowy że są zmanipulowani przez zawodowców w.w.partii.Dawniej takie coś nazywało się po prostu plotką czy ,,myciem d...y,, , dziś to jest hejt.Zapewnie dlatego że przekaźnik się zmienił i jest o wiele bardziej wydajny.

    Odpowiedz
  • POKODWON(2019-08-21 13:10) Zgłoś naruszenie 726

    Kiedy zostanie pociągnięta do odpowiedzialności grupa działaczy PO, którzy kilka lat temu za pośrednictwem Młodzieżówki PO dopuściła się płatnej manipulacji i hejtu na legalnie działającą partię PiS zlecając swoim członkom i innym z naboru hejtowanie i obrażanie polityków PiS na masową skalęi co najważniejsze ich wyborców. Sprawa ma oczywiście już parę lat ale w końcu metody Goebeslsowskie powinny być kwalifikowane jako zamach na demokracje i wolne wybory. Jak dotąd "męndia" głównego "ścieku medialnego" nie zajęły się tą sprawą na poważnie i nie nagłośniły jej na cały świat jak ma to miejsce obecnie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bezprawnik(2019-08-21 21:44) Zgłoś naruszenie 73

    Jak widać już po komentarzach "władzy" i po tym jaki kierunek interpretacji przepisów prawa przyjęto,ruszyła falandyzacja i wybiegi prawne na własny i PiSu użytek.Ta władza robi to po mistrzowsku.Służba Bezpieczeństwa PRL mogłaby się uczyć metod i socjotechniki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • s(2019-08-21 16:39) Zgłoś naruszenie 525

    Trzeba wreszcie zrobić porządek z sędziami. Również tymi z Iustitii. Nie może być tak, że zakaz przynależności sędziów do związków zawodowych jest obchodzony przez jakieś stowarzyszenie w dodatku skręcone politycznie.

    Odpowiedz
  • cenzura (2019-08-21 13:33) Zgłoś naruszenie 46

    no , bohatery drukujcie wszystko.- czego usuwacie prawdę cykory?

    Odpowiedz