Markiewicz, szef Iustitii: Nie wierzę we właściwie wyjaśnienie sprawy przez sędziego Schaba

20.08.2019, 21:59; Aktualizacja: 20.08.2019, 22:15
We wtorek Piebiak podał się do dymisji, zapowiadając jednocześnie pozew przeciwko redakcji Onet, która - jak dodał - rozpowszechnia pomówienia na jego temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby

We wtorek Piebiak podał się do dymisji, zapowiadając jednocześnie pozew przeciwko redakcji Onet, która - jak dodał - rozpowszechnia pomówienia na jego temat oparte na relacjach niewiarygodnej osobyźródło: ShutterStock

Przewodniczący Iustitii sędzia Krystian Markiewicz nie wierzy we właściwe wyjaśnienie jego sprawy przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych sędziego Piotra Schaba. Rzecznik ma sprawdzić, czy Markiewicz nakłaniał do popełnienia aborcji. Sprawa ma związek z doniesieniami Onetu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • ABC(2019-08-21 00:07) Zgłoś naruszenie 185

  No, to w związku ze sprawą Piebiaka, Markiewicz będzie mieć dyscyplinarkę... Jest takie przysłowie, które tu pasuje: „kowal zawinił, Cygana powiesili” ;-)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dsa(2019-08-21 08:44) Zgłoś naruszenie 75

  Jak na dłoni widać jak działa POPULIZM i Socjalizm (PiS). Ohydne .... i takie katolickie - żadne tłumaczenia nie zmienią obrazu tej ELYTY - co się dorwała do koryta !!!

  Odpowiedz
 • Igor(2019-08-21 07:14) Zgłoś naruszenie 78

  Ciekawe jest to, że w ogóle nie jest poruszany wątek działania tej całej Emilii, która to była główną inicjatorką podejmowania określonych działań i dysponentem rzekomo kompromitujących informacji. Rozumiem, że jej stwierdzenie że "źle zrobiła" jest wystarczające dla sędziego Markiewicza i jego rodziny ? A może to była jednak prowokacja przeciwników "dobrej zmiany" tak jak z poparciem dla jednego z sędziów do KRS następnie odwołanym przez "kolegów" sędziów bez podania przyczyny (słowo honoru to termin raczej im nie znany) ?!

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-08-21 09:35) Zgłoś naruszenie 15

  Łańcuchowi , jeden o drugim , mają taką samą opinię , jak suweren o nich wszystkich ... Koniaczek ? - ja stawiam !

  Odpowiedz
 • Zofia(2019-08-21 15:51) Zgłoś naruszenie 13

  Czy publiczne ogłaszanie braku wiary przez sędziego Markiewicza nie godzi przypadkiem w dobry wizerunek wymiaru sprawiedliwości, w konsekwencji nie stoi w bezpośredniej sprzeczności z rotą przysięgi sędziowskiej, a więc nie stanowi deliktu dyscyplinarnego? Tekst przysięgi: "Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości."

  Odpowiedz
 • Bert(2019-08-21 17:12) Zgłoś naruszenie 03

  balszoj priviet dla cenzora z Gazety POprawnej

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane