Rzecznik TSUE: Izba Dyscyplinarna polskiego SN nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej

27.06.2019, 10:24; Aktualizacja: 27.06.2019, 13:59
Nowo utworzona Izba Dyscyplinarna polskiego Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii - wynika z wydanej w czwartek opinii rzecznika generalnego TSUE.

Nowo utworzona Izba Dyscyplinarna polskiego Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii - wynika z wydanej w czwartek opinii rzecznika generalnego TSUE.źródło: ShutterStock

Nowo utworzona Izba Dyscyplinarna polskiego Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii - wynika z wydanej w czwartek opinii rzecznika generalnego TSUE.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Bert(2019-06-27 19:24) Zgłoś naruszenie 617

    TSUE sam jest skrajnie upolityczniony, bo sędziów TSUE wybierają rządy, aktualnie liberalne i lewicowe. TSUE jest zatem de facto politycznym sądem doraźnym na przeciwników politycznych libero-komuny -i niczym więcej. Przykre, że sam się tak degraduje, bo mógłby pełnić ważną rolę w UE. A tak to nawet trudno się dziwić, że setki wyroków nie są przez państwa wykonywane.

    Odpowiedz
  • s(2019-06-27 18:46) Zgłoś naruszenie 418

    Ten Tanczew to syn bardzo znanego komucha bułgarskiego Pietra. No jak myślicie, gdyby wydał opinię na korzyść formacji, która idzie pod hasłem dekomunizacji w sądach to nie byloby jak naplucie na grób ojca?

    Odpowiedz
  • Róża von Dzwon(2019-06-27 16:49) Zgłoś naruszenie 519

    Pojawia się pytanie co zrobiłby TSUE w sytuacji gdyby PiS zdobył na jesieni większość konstytucyjną i zmienił Konstytucję w ten sposób, że kwestionowane obecnie przepisy ustaw o KRS i SN wprowadziłby do Konstytucji ? Orzekł by, że Konstytucja jest niezgodna z prawem unijnym ? - absurd !!!!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Brawo Ziobro(2019-06-27 14:07) Zgłoś naruszenie 1831

    Ministrze ZIOBRO ratuj Polskę przed takimi sądami!!!!! Ludzie naprawdę Pana popierają i Prezesa Kaczyńskiego. Słyszy się na ulicach w poczekalniach w sklepach jak ludzie mówią wreszcie się wzięli za te korporacje i sądy. Ludzie w Polsce nie mogą decydować o zmianach poprzez polityków WYBRANYCH bo jakiś trybunał nie wiadomo z skąd zmienia nam prawo, no co to ma być??? Jak korporacje utrudniają dostęp do zawodów to jest ok, jak sądy są nie reformowalne to jest ok, ale jak Ziobro próbuje naprawić to NIE.. koniec z dyktatem pseudo sądu! Ludzie wybrali ZIOBRĘ i jego reformy to pokazują wybory.. Panie ministrze czas zlekceważyć ten pseudo wyrok.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-06-27 13:46) Zgłoś naruszenie 625

    ci z TSUE to wiedza najlepiej ha ha, przypierniczyli się do Polski jak rzep do psiego ogona

    Odpowiedz
  • UK(2019-06-27 13:02) Zgłoś naruszenie 1014

    Rada Europy też się sk.....a przywracając pełny głos delegacji rosyjskiej. Te wszystkie instytucje europejskie służą tylko do niewolenia społeczeństw !

    Odpowiedz
  • prawnik(2019-06-27 11:49) Zgłoś naruszenie 1735

    TSUE nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej. TSUE jest upolitycznione

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • realista(2019-06-27 11:41) Zgłoś naruszenie 289

    A co na to słynna blondynka z TK? znowu kompromitacja.................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Faramir(2019-06-27 11:32) Zgłoś naruszenie 278

    Po komentarzach widać, że PISS odniósł zwycięstwo. Zwykły cham może poczuć się ważniejszy niż profesor.

    Odpowiedz
  • Igor(2019-06-27 11:18) Zgłoś naruszenie 1429

    Za to sędziowie z legitymacjami pzpr spełniali i spełniają wymogi niezawisłości sędziowskiej ! Tylko dekomunizacja jak w MSZ może oczyścić tą stajnię Augiasza !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JULKA(2019-06-27 11:07) Zgłoś naruszenie 2222

    Jeszcze parę takich wyroków a PIS przekroczy 70 %

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ert(2019-06-27 10:49) Zgłoś naruszenie 348

    Czekamy na pierwszy hejt jak to znów ograniczają nam suwerenność.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz