TSUE: Przepisy w sprawie sędziów Sądu Najwyższego sprzeczne z prawem UE

24.06.2019, 16:24; Aktualizacja: 24.06.2019, 18:08
TSUE

TSUEźródło: ShutterStock

Przepisy polskiego prawa w sprawie obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego są sprzeczne z prawem Unii - orzekł w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE. Jego zdaniem regulacje naruszają wymogi niezawisłości sędziowskiej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Brawo Ziobro(2019-06-24 18:43) Zgłoś naruszenie 2160

    Jak za zaborów, obcy sąd decyduje Polakom, co jest prawem, a co nie, bo to Polacy to prawo ustanowili poprzez ludzi których wybrali do Sejmu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • abcd(2019-06-24 19:11) Zgłoś naruszenie 1735

    Sąd Najwyższy (nie tylko polski) oraz sądy ponadnarodowe stały się narzędziami lewactwa, które pozwalają im zmieniać prawo z pominięciem demokratycznie wybranych organów (czyli nie pytając Ciebie o zdanie). Czytaj więcej: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?"

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • realista50(2019-06-24 19:44) Zgłoś naruszenie 4511

    Co na to słynny dr nauk prawnych i prezesowa słynnego Trybunału ? Ale wstyd dla prawników o ile szanują normy prawne zawarte w prawodawstwie UE ! Będą k jeszcze inne podobne wyroki TS UE a w konsekwencji wielomilionowe odszkodowania i zadośćuczynienia . Tylko tych " miernych" prawników żal..........................

    Odpowiedz
  • b.b(2019-06-24 20:23) Zgłoś naruszenie 4113

    panie Ziobro i cala ta pana ekipa musi uczyc sie jeszcze prawa!!!!!!!!! pan nie powinien byc ministrem,mierny mgr prawa,WSTYD I HANBA przegrac przed TSUE. do dymisji cale ministerstwo.

    Odpowiedz
  • Zib(2019-06-24 20:35) Zgłoś naruszenie 2624

    Ale kpina...TSUE rości sobie prawa do tego czego nie ma w swej jurysdykcji a do tego w ogóle nie ma sporu bo prawo (do przejscia w stan spoczynku) zostalo zmienione. Klasyczny eurokolchoz chce już rządzić wszędzie i wszystkim

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2019-06-24 21:10) Zgłoś naruszenie 1045

    Czas najwyższy żeby TSUE sprawdziło zgodność z prawem UE Kodeksu Boziewicza.

    Odpowiedz
  • zero dymisja(2019-06-24 21:16) Zgłoś naruszenie 5212

    Kolejna porazka impotenta zera.

    Odpowiedz
  • benia(2019-06-24 21:25) Zgłoś naruszenie 1510

    panie ,,naczelniku" kiedy odwolas Ziobre ze stanowiska, ktory przynosi wstyd Polsce i Polakom po wyruku TSUE.

    Odpowiedz
  • Andrzej Falicz(2019-06-24 23:55) Zgłoś naruszenie 1315

    A czym jest TSUE...? Organem powolanym i zlozonym z sedziow wybranych wedlug politycznego klucza przez partie...sprawujace rzady w poszczegolnych krajach UE. Tak wyglada ta niezaleznosc... Wice przewodniczaca TSUE zasiadala nawet w lewackim rzadzie. I tak sedziowie ze specjalnej kasty europejskiej bronia przywilejow kumpli z Polski. Wbrew zasadniczej zasady sprawiedliwosci - nie mozesz byc sedzia we wlasnej ( wlasnej kasty...!) Sprawie.

    Odpowiedz
  • realista(2019-06-25 07:12) Zgłoś naruszenie 147

    Bert- zamilcz, wstydu oszczędz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Róża von Dzwon(2019-06-25 07:15) Zgłoś naruszenie 914

    TSUE orzeka o zgodności z prawem UE przepisów, które już nie obowiązują ?! Tylko czekać kiedy zacznie, na apel sędziów - polityków, orzekać o takiej zgodności np. projektów ustaw , czy nawet wygłoszonych przez obecnie rządzących jedynie poglądów na temat organizacji wymiaru sprawiedliwości. Czysty bolszewizm !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2019-06-25 20:58) Zgłoś naruszenie 46

    TSUE powinno w też koniecznie zbadać zgodność z prawem UE dziesięciu przykazań, bo coś mi się widzi, że są one rażąco niezgodne z tym prawem

    Odpowiedz