Rzecznik generalny TSUE: Zasady przechodzenia polskich sędziów w stan spoczynku sprzeczne z prawem UE

20.06.2019, 10:31; Aktualizacja: 20.06.2019, 12:29
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) powinien orzec, że nowe zasady przechodzenia polskich sędziów w stan spoczynku są sprzeczne z prawem Unii - taką opinię wydał w czwartek rzecznik generalny TSUE.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) powinien orzec, że nowe zasady przechodzenia polskich sędziów w stan spoczynku są sprzeczne z prawem Unii - taką opinię wydał w czwartek rzecznik generalny TSUE.źródło: ShutterStock

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) powinien orzec, że nowe zasady przechodzenia polskich sędziów w stan spoczynku są sprzeczne z prawem Unii - taką opinię wydał w czwartek rzecznik generalny TSUE.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Info(2019-06-20 10:37) Zgłoś naruszenie 1836

    I co w związku z tym???? Prawo już i tak zostało zmienione w tej kwestii. Wydają opinię a później wyrok na podstawie nieaktualnych przepisów. Żenada

    Odpowiedz
  • Todzia(2019-06-20 11:18) Zgłoś naruszenie 2738

    A co sędziowie to specjalny gatunek ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Julek(2019-06-20 11:35) Zgłoś naruszenie 819

    Chyba nie do końca zmienione. Przecież nie ma wspólnego wieku przechodzenia w stan spoczynku dla kobiet i mężczyzn.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2019-06-20 11:57) Zgłoś naruszenie 2438

    TSUE to liberalno-lewacki polityczny sąd doraźny, pozbawiony piątej klepki

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tak to rozumiem(2019-06-20 12:14) Zgłoś naruszenie 1428

    stan spoczynku tzn. winni już mieszkać na ul. cmentarnej

    Odpowiedz
  • komusze przywileje(2019-06-20 12:17) Zgłoś naruszenie 2839

    Dlaczego my mamy przechodzić na zusowską emeryturę a oni na jakiś stan spoczynku? Co to jacyś nadludzie? Gdzie tu równość wobec prawa?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Janio(2019-06-20 12:49) Zgłoś naruszenie 2035

    Ten "rzecznik" to koszerny Bułgar komunista. On mnie Polaka może w D.u.p.e pocałować i to w szabas.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista 50(2019-06-20 13:47) Zgłoś naruszenie 3115

    A co na to "prezesowa" i jej upolityczniony trybunał?????????????

    Odpowiedz
  • Lok(2019-06-20 13:58) Zgłoś naruszenie 1025

    Starczy sędziowie na pracowaliście się odpoczywajcie niech inni pracują młodzi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ot i ruszyło do wpisów (2019-06-20 16:33) Zgłoś naruszenie 1816

    … "Pospolite Ruszenie" PIS-Bolszewickich OBSZCZYMURKÓW internetowych …

    Odpowiedz
  • xxyyzz(2019-06-20 20:21) Zgłoś naruszenie 77

    POlitycy się zmieniają a stan "odpoczynku " raczej nie. Jeżeli jest takie życzenie -to wprowadzić tak jak w Rosji wiek przejścia z chwilą ukończenia lat 70. Wszystkie strony będą zadowolone włącznie z podatnikiem . Rotacje rodzinne także będą mniejsze .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Monia sędzina.(2019-06-23 04:39) Zgłoś naruszenie 70

    Anna co z ciebie za marna sędzina. Jestem za równością i wspólnym wiekiem z mężczyznami. Jest to dyskryminacja. A jeśli myślisz inaczej powinnaś się zrzec funcji sędziny!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz