Rząd wypala lichwę gorącym żelazem: Co się zmieni?

autor: Patryk Słowik19.06.2019, 07:31; Aktualizacja: 19.06.2019, 07:31
Wzbudzający kontrowersje projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie został zaakceptowany przez rząd. Droga do jego uchwalenia jest więc już prosta.

Wzbudzający kontrowersje projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie został zaakceptowany przez rząd. Droga do jego uchwalenia jest więc już prosta.źródło: ShutterStock

Wzbudzający kontrowersje projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie został zaakceptowany przez rząd. Droga do jego uchwalenia jest więc już prosta.

Legalnie działające instytucje pożyczkowe wskazują, że to początek końca branży. Ministerstwo Sprawiedliwości, które przygotowało projekt, ripostuje, że to głosy lobbystów, którzy dziś zarabiają krocie na biednych obywatelach.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Jan(2019-06-19 09:14) Zgłoś naruszenie 07

  Przecież wiadomo, że chcą uzależnić obywatela od Państwa. Jak ktoś nie ma pieniędzy i nie będzie firm pożyczkowych to będzie wyciągał rękę po pieniądze z mopsów, gopsów i innych funduszy socjalnych. Takim obywatelem łatwiej później manipulować a system zależności sprawia, że staje się wiernym poddanym, bo straszy się go tym, że inna władza mu to zabierze. Komunizm wrócił.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Obywatel JK(2019-06-19 09:43) Zgłoś naruszenie 71

  Drogi janku ...nie rznij głupa ,Nikt Nikomu nie zabrania pożyczać ale po sprawiedliwym koszcie a nie 300% miesięcznie. Rząd ma racje a Ty jesteś członkiem mafii pożyczkowej.

  Odpowiedz
 • sn(2019-06-19 11:11) Zgłoś naruszenie 41

  To co teraz jeszcze się dzieje to jest " rozbój " ,lichwa i później egzekucje z naciąganiem różnych horrendalnych opłat jak podają media .Skończyć z tym ,czas najwyższy .Larum czynią głosy tych co czerpią z tego procederu olbrzymie korzyści ?.

  Odpowiedz
 • Dres(2019-10-14 22:11) Zgłoś naruszenie 10

  Precz z lichwiarzami z Polski głosowała na PiS i liczę ze zrobią z dziadostwem porzadek

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane