statystyki

Rząd wypala lichwę gorącym żelazem: Co się zmieni?

autor: Patryk Słowik19.06.2019, 07:31; Aktualizacja: 19.06.2019, 07:31
Wzbudzający kontrowersje projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie został zaakceptowany przez rząd. Droga do jego uchwalenia jest więc już prosta.

Wzbudzający kontrowersje projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie został zaakceptowany przez rząd. Droga do jego uchwalenia jest więc już prosta.źródło: ShutterStock

Wzbudzający kontrowersje projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie został zaakceptowany przez rząd. Droga do jego uchwalenia jest więc już prosta.

Legalnie działające instytucje pożyczkowe wskazują, że to początek końca branży. Ministerstwo Sprawiedliwości, które przygotowało projekt, ripostuje, że to głosy lobbystów, którzy dziś zarabiają krocie na biednych obywatelach.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Obywatel JK(2019-06-19 09:43) Zgłoś naruszenie 81

  Drogi janku ...nie rznij głupa ,Nikt Nikomu nie zabrania pożyczać ale po sprawiedliwym koszcie a nie 300% miesięcznie. Rząd ma racje a Ty jesteś członkiem mafii pożyczkowej.

  Odpowiedz
 • sn(2019-06-19 11:11) Zgłoś naruszenie 41

  To co teraz jeszcze się dzieje to jest " rozbój " ,lichwa i później egzekucje z naciąganiem różnych horrendalnych opłat jak podają media .Skończyć z tym ,czas najwyższy .Larum czynią głosy tych co czerpią z tego procederu olbrzymie korzyści ?.

  Odpowiedz
 • Dres(2019-10-14 22:11) Zgłoś naruszenie 10

  Precz z lichwiarzami z Polski głosowała na PiS i liczę ze zrobią z dziadostwem porzadek

  Odpowiedz
 • Jan(2019-06-19 09:14) Zgłoś naruszenie 08

  Przecież wiadomo, że chcą uzależnić obywatela od Państwa. Jak ktoś nie ma pieniędzy i nie będzie firm pożyczkowych to będzie wyciągał rękę po pieniądze z mopsów, gopsów i innych funduszy socjalnych. Takim obywatelem łatwiej później manipulować a system zależności sprawia, że staje się wiernym poddanym, bo straszy się go tym, że inna władza mu to zabierze. Komunizm wrócił.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane