statystyki

Prokurator i sędzia w jednym w postępowaniu dyscyplinarnym. Tak jest u rzeczoznawców majątkowych

autor: Patryk Słowik17.06.2019, 07:36; Aktualizacja: 17.06.2019, 07:53
Co więcej, w przepisach brakuje jakichkolwiek kryteriów co do stosowania kar dyscyplinarnych. Niemal wszystko zależy od humoru osób zasiadających w danym zespole.

Co więcej, w przepisach brakuje jakichkolwiek kryteriów co do stosowania kar dyscyplinarnych. Niemal wszystko zależy od humoru osób zasiadających w danym zespole.źródło: ShutterStock

Przepisy o zasadach postępowań dyscyplinarnych prowadzonych wobec rzeczoznawców majątkowych są pełne kontrowersyjnych rozwiązań. Stawiają one fachowców w fatalnej sytuacji już w chwili złożenia na nich skargi.

Dostrzegł to rzecznik praw obywatelskich. Powołując się na Polskie Towarzystwo Rzeczoznawców Majątkowych, Adam Bodnar apeluje do ministra inwestycji i rozwoju o przygotowanie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami i stosownego rozporządzenia.

Podstawowy kłopot związany z rzeczoznawczymi dyscyplinarkami polega na tym, że prowadząca je komisja odpowiedzialności zawodowej najpierw stawia zarzuty dyscyplinarne, by potem je badać. Występuje więc w roli oskarżyciela i sędziego. W związku z tym regułą jest, że się sama ze sobą zgadza.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane