Przewlekłość spraw sądowych: Sejm uchwalił reformę postępowań cywilnych

13.06.2019, 20:52; Aktualizacja: 13.06.2019, 21:13
Większość opozycji krytykowała zmiany - wskazywała, że nowelizacja "jest niespójna" i zamiast przyspieszenia spraw wprowadzi dodatkowe zbędne formalizmy.

Większość opozycji krytykowała zmiany - wskazywała, że nowelizacja "jest niespójna" i zamiast przyspieszenia spraw wprowadzi dodatkowe zbędne formalizmy.źródło: ShutterStock

Sejm przyjął w czwartek obszerną nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego reformującą te postępowania. Głównym celem zmian - jak przekonuje resort sprawiedliwości - ma być ograniczenie przewlekłości postępowań.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • ekonomia prawa(2019-06-14 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ludźmi kieruje ekonomia, a nie prawo. Jak się coś opłaca, to ludzie będą to robić mimo surowych przepisów prawnych. Dopiero opłacalność połączona z prawem spójnych z odczuciami ludzi daje dobre efekty. Tymczasem prowadzenie postępowań, szczególnie przez wiele lat, daje jednak ekonomiczne korzyści pewnym grupom zawodowym. Prawdę mówiąc, nie spotkałem jeszcze rozwiązań prawnych, które w oderwaniu od czynnika ekonomiczne dałyby jakikolwiek sensowny efekt.

    Odpowiedz
  • Czesław(2019-06-13 21:38) Zgłoś naruszenie 42

    Instrukcja jak nie płacić zobowiązań i nie dać się pozwać: 1. wymeldować się 2. nie odbierać korespondencji. I to już. Sukces, wystarczy. Nie dziękujcie, nie ma za co.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane