Poprawki do ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Deweloperom łatwiej, ale tylko trochę

autor: Julita Żylińska13.06.2019, 17:00
Senatorowie zaproponowali jednak, by utrzymać wymóg dostępu do szkół podstawowych i zwolnić deweloperów jedynie z obowiązku przedstawiania zaświadczenia potwierdzającego dostęp do przedszkola.

Senatorowie zaproponowali jednak, by utrzymać wymóg dostępu do szkół podstawowych i zwolnić deweloperów jedynie z obowiązku przedstawiania zaświadczenia potwierdzającego dostęp do przedszkola.źródło: ShutterStock

Deweloperzy realizujący inwestycje na podstawie spec ustawy mieszkaniowej nie będą musieli przedstawiać zaświadczeń o dostępie mieszkańców do przedszkoli, a jedynie do szkół podstawowych.

W środę sejmowe komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego rozpatrzyły poprawki senatorów do nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw. W ramach parlamentarnych prac nad projektem zaproponowano zmiany m.in. w ustawie o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1496). Początkowo posłowie chcieli ulżyć deweloperom wznoszącym bloki mieszkalne na podstawie specustawy i zaproponowali usunięcie wymogów dotyczących dostępu do placówek oświatowych.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane