Komisja Europejska krytykuje jakość prawa w Polsce. "Powinno opierać się na dialogu, a nie siłowym narzucaniu poszczególnych rozwiązań"

autor: Patryk Słowik11.06.2019, 10:00; Aktualizacja: 11.06.2019, 10:15
Zdaniem Pracodawców RP najwięcej na kiepskich konsultacjach tracą nie same organizacje czy rząd, lecz polscy przedsiębiorcy.

Zdaniem Pracodawców RP najwięcej na kiepskich konsultacjach tracą nie same organizacje czy rząd, lecz polscy przedsiębiorcy.źródło: ShutterStock

Niska jakość stanowionego prawa oraz kiepskie konsultacje z partnerami społecznymi. Uwagę na to zwróciła Polsce właśnie Komisja Europejska w ramach przekazywanych poszczególnym państwom członkowskim UE rekomendacji. Zdaniem komisarzy polskie władze powinny więcej czasu poświęcić na rozmowy z partnerami społecznymi. Przyjmowanie krajowego ustawodawstwa powinno bowiem opierać się na dialogu, a nie siłowym narzucaniu poszczególnych rozwiązań.

„W ocenie Komisji niestabilne regulacje prawne negatywnie wpływają na aktywność inwestycyjną i produktywność. Szczególnie negatywny wpływ na przedsiębiorczość mają częste nowelizacje przepisów, wynikające ze zbyt małego udziału partnerów społecznych i interesariuszy w procesie stanowienia prawa” – wskazują w swym omówieniu stanowiska komisji Pracodawcy RP, którzy od dawna zwracają uwagę na miałkość dialogu pomiędzy władzą a partnerami społecznymi.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • zobaczcie(2019-06-11 11:21) Zgłoś naruszenie 85

    Proponuje sobie obejrzeć film na youtubie pt. >Tam, gdzie rosną dyrektywy — raport z obłąkanego miasta< Tam jest o jakości legislacji UE. :)))) Zobaczcie sami kto nas chce pouczać.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-06-11 19:22) Zgłoś naruszenie 53

    Taaaaaaaaaaaaaaak ! Dialog z totalitarną opozycją z 70% poparciem w zakładach karnych i muchą śpiewającą z mównicy sejmowej "nie pucz, kiedy odjadę" . Jak by napisał Puszkin "uż łuczszie wydumat ni mog !"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane