Nowy kodeks karny zapcha więzienia

autor: Piotr Szymaniak06.06.2019, 07:19; Aktualizacja: 06.06.2019, 07:20
Choć w tym roku rozpocznie się budowa nowych pawilonów, to eksperci nie mają wątpliwości, że zaostrzenie przepisów może doprowadzić do przeludnienia w zakładach karnych.

Choć w tym roku rozpocznie się budowa nowych pawilonów, to eksperci nie mają wątpliwości, że zaostrzenie przepisów może doprowadzić do przeludnienia w zakładach karnych.źródło: ShutterStock

Choć w tym roku rozpocznie się budowa nowych pawilonów, to eksperci nie mają wątpliwości, że zaostrzenie przepisów może doprowadzić do przeludnienia w zakładach karnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • Kpiarz (2019-06-06 07:27) Zgłoś naruszenie 60

  Nowy kodeks zapcha więzienia, przedstawicielami opozycji.... 😁

  Odpowiedz
 • sedna(2019-06-06 08:04) Zgłoś naruszenie 63

  Zwiększy się grupa na utrzymaniu państwa z naszych podatków

  Odpowiedz
 • leszek56(2019-06-06 09:37) Zgłoś naruszenie 72

  skad biora sie skazani, wczesniej ludzie konczacy szkoly, szukajacy pracy, myslacy o mieszkaniu i rodzinie.. dla panstwa taniej jest zapewnic izolacje, niz budowac tanie mieszlania i fabryki, bo tutaj trzeba wykazac inicjatywe...poraza ten system agesywnego panstwa, ponad 80 tysiecy osadzonych, utrzymujaca sie liczba, raczej wskazuje na panstwo patologi spolecznej...to PiS!

  Odpowiedz
 • aelis(2019-06-06 17:37) Zgłoś naruszenie 47

  System kar powinien się rozciągac a nie zaostrzać. Za najcięższe - kara śmierci. Za średni - praca przymusowa na rzecz państwa. Za lekkie - prace społeczne albo kary finansowe. A nie wszystkich do kryminału.

  Odpowiedz
 • abcd(2019-06-06 18:53) Zgłoś naruszenie 66

  Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • tdk(2019-06-06 21:05) Zgłoś naruszenie 52

  chodzi oczywiście o więźniów politycznych, lub ekonomicznych - rywali dla aktualnie u koryta, niewygodnych więc przerobionych na bandytów z byle powodu lub pomówienia, Putin w dekiel się puka i mówi: a mnie wytykacie dyktaturę

  Odpowiedz
 • oz(2019-06-07 08:50) Zgłoś naruszenie 52

  Nie wiem, jaki jest sens trzymania złoczyńców w kiciu (za wyjątkiem oczywiście naprawdę groźnych bandziorów, których trzeba izolować), bo łożymy wszyscy na nich, a ja nie wierzę w jakąś resocjalizację. Pójdzie taki jeden z drugim siedzieć, najpierw go upokorzą, poszykanują, jako nowicjusza, może nawet zgwałcą, ale potem się w tym kiciu nauczy bandyckiego fachu i wyjdzie jeszcze gorszy. Może wyjściem jest stosowanie na większą skalę ograniczenia wolności, obowiązkowych prac społecznych, wysokich grzywien, ale oczywiście z surową egzekucja, kiedy to możliwe, dozoru elektronicznego itp. żeby taki ktoś odczuł wyraźną dolegliwość kary, ale nie siedział w kryminale, nie uczył się jakiegoś tam "grypsowania" i nie kształcił się tam na bandytę.

  Odpowiedz
 • oksyl(2019-07-17 15:52) Zgłoś naruszenie 02

  w więzieniu schabowy a w szpitalu placek ziemniaczany czy tak musi być przecież to przestępcy a mają jak w pszedszkolu. proponuję zaostrzyć regulamin i zwiększyć restrykcje.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane