Polska oszacowała kwotę reparacji. Będziemy domagać się od Niemców 850 mld dol.

autor: Łukasz Grajewski05.06.2019, 09:05; Aktualizacja: 05.06.2019, 09:14
II wojna światowa

Dokument będzie opublikowany po wakacjach, być może 1 wrześniaźródło: ShutterStock

Sejmowy raport z wyliczoną kwotą roszczeń jest gotowy. Niemcy mówią o prowokacji. Łatwiej będzie o zwrot mienia Polonii skonfiskowanego w latach 1938–40.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • PanPolak(2019-09-24 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy, pamietajcie ! Niemcom i Ruskim nie mpzna zaufac ! Maja blad genetyczny.

    Odpowiedz
  • szczery(2019-09-01 16:57) Zgłoś naruszenie 10

    Yhym, a Niemcy tez duzo eksportuja do Polski i to tez bylyby dla nich straty. A poza tym to jesli cos jest tansze i sie oplaca, ludzie z tego nie zrezygnuja ze wzgledow ideologicznych. Dobrze,z e ten temat jest poruszany, bo Niemcy mysleli, ze im sie uda tak latwo wyciszyc udzial w II wojnie swiatowej,a teraz sie o tym przynajmniej mowi i wiecej osob bedzie wiedzialo o ich wyczynach.

    Odpowiedz
  • Też admin(2019-06-06 07:27) Zgłoś naruszenie 50

    Hej admin. Masz robotę

    Odpowiedz
  • nosacz sundajski(2019-06-05 18:06) Zgłoś naruszenie 155

    Polska powinna żądać reparacji wojennych od następujących krajów: - Czechy, bo napadli na nas w X wieku, - Szwecję, bo napadli na nas w XVII wieku, - Niemców, bo napadli na nas w XV i XX wieku (poza tym zabory w XVIIIw.), - Austrię bo napadli na nas w XVIII wieku (zabory), - Japonię, co prawda nie napadli nas, ale w 1941r. wypowiedzieliśmy im wojnę i to trwa do dziś, - Ukrainę, bo napadli na nas w XX wieku (rzeź wołyńska), - Rosję bo wielokrotnie napadli na nas w XVIII (zabory) i XX wieku, - Wielką Brytanię za zdradę w 1939r. i 1945r. (Jałta), - USA za zdradę w 1945r. (Jałta), - Francję za zdradę w 1939r. Z tymi państwami powinniśmy się uporać w ciągu najbliższych 10 lat, a potem pomyśleć co dalej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • serb(2019-06-05 17:51) Zgłoś naruszenie 46

    Ekstra będzie na 500+.

    Odpowiedz
  • Koliber(2019-06-05 15:06) Zgłoś naruszenie 1613

    Zagadnienie reparacji wojennych z okresu II wojny światowej w sensie politycznym i prawnym jest zamknięte. Jestem ciekawy w jaki sposób Polska wyegzekwuje swoje żądania od Niemiec. Przekroczenie tzw. czerwonej linii zapewne spotka się z reakcją Berlina. Wystarczy, iż Niemcy jako największy importer polskich produktów, towarów po prostu przestaną je zamawiać. I po ptokach moi drodzy, a bieda zapuka do polskich drzwi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tadeusz(2019-06-05 13:42) Zgłoś naruszenie 54

    i po 1.1mln USD za każdego zabitego przez każdego z okupantów, bo tyle płaci się w różnych wojenkach obecnie

    Odpowiedz
  • Polak(2019-06-05 12:41) Zgłoś naruszenie 78

    Autorem pozwu do sądu w sprawie reparacji wojennych od niemców jest dr Zbigniew Kękuś z Krakowa a nie żaden Mularczyk z PiS !!!! . Podszywanie się ,jako swoje zasługi w tym temacie, jest normą w PiS-ie.Kłamią i jeszcze raz kłamią i niczym nie różnią się od PO i PSL !!!!.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wielki Helmut(2019-06-05 12:15) Zgłoś naruszenie 1422

    Młodzieży przypominam, że za komuny ceny były ustalane centralnie - do takiej gospodarki zresztą dąży teraz PiS. I ZAWSZE jak tylko nadchodziły podwyżki cen zwłaszcza artykułów żywnościowych, to na łamy gazet i jako główny news w radio i tv wjeżdżał temat tzw. "odwetowców z Bonn". Masowo puszczano w obieg informacje o rzekomej chęci odebrania przez Niemcy (oczywiście te złe, "zachodnie", RFN ze stolicą w Bonn) naszych ziem "odzyskanych". Ciekawe, jakie ******** szykuje obecny rząd wywołując temat reparacji - co chcą przykryć ? Poza ewidentnym kręceniem kiełbasy wyborczej dla naiwnych ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ree(2019-06-05 11:52) Zgłoś naruszenie 62

    straty wojenne ponieśli polscy przemysłowcy, rolnicy; właściciele domów, co z nimi ? czy wszyscy, co stracili dostaną odszkodowani9a ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol Gustaw(2019-06-05 11:35) Zgłoś naruszenie 3827

    Proponuję z tożsamym wnioskiem wystąpić do Szwecji za Potop szwedzki. Uważam, że 350 lat to za mało na przedawnienie tego typu roszczeń, których zresztą Polska nigdy się nie zrzekła.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-06-05 10:14) Zgłoś naruszenie 337

    Czy tylko Niemcy ,maja płacić nam odszkodowania ,a co z byłym i obecnym sąsiadem za wschodu , ZSRR ,a teraz Rosja.?!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Keraj(2019-06-05 10:11) Zgłoś naruszenie 2032

    O zbliżają się wybory!! Zaczynają znowu swoją stara spiewke - reparacje wojenne. I nie polska się domaga - tylko pisowcy. Temat medialny dla tej części elektoratu co to kamieniem w szkole rzucał czyli PiS. Nigdy nam się to nie uda. Czy przed tą międzynarodowa zadyma która nam szykują nie znajdą się chistorycy, specjaliści prawa międzynarodowego, którzy wytłumacza dla czego nie a dla czego tak?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Historyk(2019-06-05 10:06) Zgłoś naruszenie 3925

    spodziewany atak niemieckich troli na forum...., przypominam, że Niemcy odszkodowanie za I wojnę światową skończyły spłacać w 2013 r., a za II wojną światową - większości Państw nie wypłaciły do dziś

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Henryk(2019-06-05 10:03) Zgłoś naruszenie 4823

    Niemcy zbombardowali mój dom rodzinny w 1939 r. Zabili 5 członków dalszej rodziny. Takich jak ja jest miliony w Polsce. Niemcy - czas zapłacić odszkodowania. Akurat za zniszczony dom (odbudowy po 1945 r..) łatwo obliczyć koszta

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Nenia(2019-06-05 10:01) Zgłoś naruszenie 5049

    Z kim by się tu jeszcze skłócić?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz