Uchwała wspólników podjęta po terminie jest nieważna

autor: Michał Culepa04.06.2019, 18:00
We wrześniu 2012 r. zgromadzenie wspólników E.P. podjęło łącznie sześć uchwał o przekazaniu praw i obowiązków wynikających z realizacji projektów elektrowni wiatrowych na rzecz E. Ich konsekwencją miało być m.in. przekazanie składników majątku.

We wrześniu 2012 r. zgromadzenie wspólników E.P. podjęło łącznie sześć uchwał o przekazaniu praw i obowiązków wynikających z realizacji projektów elektrowni wiatrowych na rzecz E. Ich konsekwencją miało być m.in. przekazanie składników majątku.źródło: ShutterStock

W 2000 r. niemiecka spółka E. utworzyła w Polsce spółkę córkę E.P., w której objęła większościowy pakiet udziałów. Podmioty miały zająć się projektowaniem i przygotowaniem budów elektrowni wiatrowych.

Zadania podzielono: polska spółka córka miała zawierać umowy dotyczące zakupu gruntów, uzyskiwać stosowne zezwolenia i koncesje, zawierać umowy o przyłączeniu do sieci energetycznych i sprzedaży energii. Po załatwieniu tych spraw miała cedować na rzecz spółki-matki nieruchomości, zezwolenia i umowy energetyczne. To niemiecka firma miała finalizować inwestycje i eksploatować wybudowane elektrownie.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane