Nowelizacja kodeksu karnego to bubel prawny. Posłowie PiS znieśli karalność doprowadzenia małoletniego do obcowania płciowego

autor: Piotr Szymaniak21.05.2019, 10:21; Aktualizacja: 21.05.2019, 10:41
O skali chaosu w jakim były tworzone nowe przepisy świadczy też fakt, że nowelizacja znosi karalność (dopiero co uchwaloną inną nowelizacją k.k.) przekręcania liczników samochodowych.

O skali chaosu w jakim były tworzone nowe przepisy świadczy też fakt, że nowelizacja znosi karalność (dopiero co uchwaloną inną nowelizacją k.k.) przekręcania liczników samochodowych.źródło: ShutterStock

Nowelizacja kodeksu karnego forsowana pod hasłem zaostrzania przepisów za przestępstwa pedofilskie w wersji uchwalonej przez Sejm… znosi karalność doprowadzenia małoletniego do lat 15 do obcowania płciowego – wynika z ekspertyzy przygotowanej przez Krakowski Instytut Prawa Karnego. Co więcej, błędów, absurdów i niedoróbek jest tam znacznie więcej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • Karlos(2019-07-03 03:04) Zgłoś naruszenie 00

    Rządy Ziobry to prawna kopalnia beki

    Odpowiedz
  • el **** pezente ...(2019-05-22 05:45) Zgłoś naruszenie 01

    albo ja jestem tępy albo autor ... widzę p1 a gdzie p2 i 3 ???

    Odpowiedz
  • Liberal(2019-05-22 03:54) Zgłoś naruszenie 52

    Ha ha ha, jaki bubel? Wszystko sie zgadza. Chodzi o to zeby nie podnosic reki na kosciol, bo to oznacza podniesienie reki na Polske.

    Odpowiedz
  • =PiSuar(2019-05-21 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    Apel do męskich małolatów: WYSTRZEGACIE SIĘ PODCZAS SIUSIANIA W PUBLICZNYCH PISUARACH; BO SIKAJĄCY OBOK MOPŻE WAS ZNIENACKA ......

    Odpowiedz
  • marszałek(2019-05-21 21:35) Zgłoś naruszenie 172

    Przecież to nie przypadek. Chodzi o ratowanie pewnego pana, który odwiedzał pewien burdel na Podkarpaciu.

    Odpowiedz
  • No i (2019-05-21 17:55) Zgłoś naruszenie 131

    ... możecie co niektórym vipom skoczyć na pukiel.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wor w zakon(2019-05-21 16:52) Zgłoś naruszenie 162

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dziwne-interesy-prawej-reki-patryka-jakiego/rcfgyjk poczytajcie jakie jaja w Ministerstwie Sprawiedliwości pod rządami Ziobry i Jakiego, Malopolanie nie głosujcie na tego zakłamańca i bezczela Jakiego!!!

    Odpowiedz
  • Rzym(2019-05-21 16:45) Zgłoś naruszenie 232

    Ziobro i Jaki to tytani NIEUCTWA, a cały SEJMOWY PIS to tłuszcza, więc nie spodziewajcie się JAKOŚCI

    Odpowiedz
  • Freelancer(2019-05-21 16:37) Zgłoś naruszenie 61

    Czytam, że według Fundacji KIPK wydłużone okresy przedawnienia nie będą działały względem czynów popełnionych przed wejściem w życie tej ustawy. Prawo kończyłem już dawno ale uczono mnie, że podstawową zasadą prawa jest niedziałanie surowszego prawa wstecz (lex severior retro non agit), a zakaz retroaktywnego działania prawa dotyczy przede wszystkim prawa karnego. To chyba normalne, że stosuje się ustawę względniejszą biorąc pod uwagę również przepisy o przedawnieniu, nawet pamiętam rozdział podręcznika prawa karnego jednego z czołowych warszawskich profesorów w tej materii - przy rozwadze którą ustawę zastosować bierze się pod uwagę w pierwszej kolejności grożący wymiar kary, środki karne i przedawnienie. No cóż, chyba czasy się zmieniły. Dziś to już jest tylko sprawiedliwość ludowa, nawet się teraz cieszę że tego zawodu nie wykonuję.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • fisher(2019-05-21 16:34) Zgłoś naruszenie 83

    przypominam, ze zgodnie z projektem dowolna prokuratorzyna moze wymusi na sedziach obnizenie kary

    Odpowiedz
  • pan poprawka(2019-05-21 15:10) Zgłoś naruszenie 43

    Powinno być : Kto dopuszcza się wobec małoletniego poniżej lat 15 innej czynności seksualnej lub doprowadza go do poddania się w s z e l k i m czynnościom seksualnym albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krasnal(2019-05-21 14:40) Zgłoś naruszenie 365

    Czyżby tylko bubek prawny ? Przecież to całe stowarzyszenie zwane humorystycznie prawem & sprawiedliwością jest bublem !! Bublem społecznym, bublem obyczajowym i bublem ekonomicznym. Obaczcie ludkowie, że cokolwiek dotkną ci "wybrańcy" wiosek i parafii, to wszystko zamienia się w .... nie, nie w złoto tylko w "G".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Monika(2019-05-21 13:56) Zgłoś naruszenie 114

    Gdzie w aktualnym artykule jest wyrażenie "kto doprowadza do obcowania płciowego?" Bo ja tego wyrażenie nia widzę. A jeśli czegoś nie ma, to jak można to znieść?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Katolik nie wierzy w przypadki(2019-05-21 13:12) Zgłoś naruszenie 234

    Chronia biksupow albo ktyrys z poslow jest w to zamieszany

    Odpowiedz
  • Polski juz nie ma(2019-05-21 13:04) Zgłoś naruszenie 251

    Ale tzw specjisci odprawa w sejmie kase wzieli i nie.oddadza

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-05-21 12:31) Zgłoś naruszenie 175

    do aaa: prawo naturalne to nie prawo natury(zwierząt) człowieku zmanipulowany przez propagandę systemu. Prawo naturalne mówi: NIE RÓB DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE,TRAKTUJ INNYCH TAK JAK CHCIAŁBYS BYC TRAKTOWANY,RÓB INNYM TO CO BYŚ CHCIAŁ ZEBY TOBIE ROBILI,NIE CZYŃ INNYM TEGO ,CZEGO NIE CHCESZ ABY TOBIE CZYNILI..... Abyś zrozumiał dobitniej przykazanie Chrystusa o tym mówi KOCHAJ BLIZNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nielat(2019-05-21 12:17) Zgłoś naruszenie 403

    " Posłowie PiS znieśli karalność doprowadzenia małoletniego do obcowania płciowego", bo wg logiki PiS-uarów TO MAŁOLETNI DOPROWADZAJĄ PEŁNOLETNICH DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO,

    Odpowiedz
  • aaa(2019-05-21 11:38) Zgłoś naruszenie 198

    Standardowo - od lat takie buble wychodza - przykladem jest bubel formalny ws Amber Gold i 3 m-czny czas czytania wyroku. 90% ustaw w Sejmie to są ustawy poprawiające wczesniejsze bledy !!!

    Odpowiedz
  • xyz(2019-05-21 11:17) Zgłoś naruszenie 964

    Pytanie zasadnicze. Kto temu pseudo instytutowi zlecił sporządzenie tej i innej opinii. Kto zapłacił fundacji.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-05-21 11:13) Zgłoś naruszenie 1311

    Prawo stanowione pisane przez lobystów które jest wprowadzane poprzez ustawy przez marionetkowe rządy na zlecenie Elit(bankierzy,religie,urzednicy państwowi)są zwykłymi bublami i patologią umożliwiajacymi szerzenie destrukcji,zgorszenia,demoralizacji,kontroli społeczeństwa. Tylko prawo naturalne prowadzi do zgody,równowagi,jedności i dobrobytu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz