W Stanach Zjednoczonych trwa wojna o upadłość konsumencką

autor: Radosław Korzycki07.05.2019, 07:50; Aktualizacja: 08.05.2019, 07:50
Obecny spór między demokratami sprowadza się do tego, że według partyjnej lewicy z Elizabeth Warren na czele obowiązujące prawo szkodzi milionom Amerykanów, którzy wpadli w długi chociażby z powodu wysokich kosztów opieki zdrowotnej.

Obecny spór między demokratami sprowadza się do tego, że według partyjnej lewicy z Elizabeth Warren na czele obowiązujące prawo szkodzi milionom Amerykanów, którzy wpadli w długi chociażby z powodu wysokich kosztów opieki zdrowotnej.źródło: ShutterStock

Temat ten zdominował debatę demokratycznych kandydatów w wyścigu o nominację w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Przed szereg wyszła senator Elizabeth Warren z Massachusetts, która zarzuciła dotychczasowemu liderowi wyścigu, byłemu wiceprezydentowi Josephowi Bidenowi, że 14 lat temu z pomocą lobbystów napisał bardzo niekorzystną dla Amerykanów ustawę. Wyjaśnijmy, o co chodzi.

Bankructwo w amerykańskim prawie ma kilka oblicz. Odrębne przepisy dotyczą firm, odrębne jednostek samorządowych, takich jak miasto czy gmina. Dopiero jednak w 2005 r. uporządkowano – a przynajmniej tak się autorom ustawy wydawało – sprawę upadłości konsumenckiej. Są w niej dwa nieco sprzeczne ze sobą rozdziały.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane