Nie każda osoba, która opłaciła cały okres użytkowania wieczystego będzie zwolniona z opłaty przekształceniowej

autor: Szymon Cydzik07.05.2019, 08:07; Aktualizacja: 07.05.2019, 08:08
Osoba, która kupiła działkę z prawem użytkowania wieczystego opłaconym za cały okres, i tak musi wnieść opłatę przekształceniową. Spadkobiercy są z niej zwolnieni. Ta różnica w traktowaniu budzi wątpliwości konstytucyjne.

Osoba, która kupiła działkę z prawem użytkowania wieczystego opłaconym za cały okres, i tak musi wnieść opłatę przekształceniową. Spadkobiercy są z niej zwolnieni. Ta różnica w traktowaniu budzi wątpliwości konstytucyjne.źródło: ShutterStock

Osoba, która kupiła działkę z prawem użytkowania wieczystego opłaconym za cały okres, i tak musi wnieść opłatę przekształceniową. Spadkobiercy są z niej zwolnieni. Ta różnica w traktowaniu budzi wątpliwości konstytucyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • aga(2019-09-28 19:03) Zgłoś naruszenie 00

  w takiej sytuacji jest wiele osób ale niestety jeszcze o tym nie wiedzą z powodu opóźnień w wydawaniu zaświadczeń - dowiedzą się jak gmina przyśle im zaświadczenie - zapłacą jak za kupno po cenach aktualnych - mimo, że wcześniej nabyli prawo użytkowania w całości już opłacone na 99 lat. Zapłaconych akonto pieniędzy nikt nam nie zwróci i na dodatek musimy jeszcze dopłacać przez 20 lat. To jest niekonstytucyjne rozwiązanie. Była próba PETYCJI do sejmu - aby osoby , które od poprzednich właścicieli nabyły działki z opłaconą w całości z góry dzierżawą otrzymały przekształcenie bezpłatnie tak jak spadkobiercy takich osób - ale odrzucono tę petycję i niestety żaden poseł opozycji w tej komisji nie bronił też naszych praw. Sprawę trzeba jakoś nagłośnić i zebrać się wreszcie, bo inaczej się rozmywa. Może utworzyć stronę na FB- pokrzywdzeni przez ustawę przekształceniową? Bądźmy w kontakcie- na razie tym forum.

  Odpowiedz
 • Zbyszek(2019-07-27 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  Czy jest ktoś jeszcze w podobnej sytuacji? Z kim mogą kontaktować się pokrzywdzeni?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • GÓRA PIS ... urodziła MYSZ(2019-05-07 11:32) Zgłoś naruszenie 40

  Przestrzeganie KONSTYTUCJI przez PIS-Bolszewików … to "przestrzeganie" JEJ ustawami niekonstytucjinymi ... po ZASTODOLU !!! Ciekawe do kiedy to będzie trwało … ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane