statystyki

Sejm wybierze dzisiaj nowego prezesa UODO

autor: Sławomir Wikariak04.04.2019, 07:38; Aktualizacja: 04.04.2019, 07:42
RODO wymaga, by informacje dla obywateli były pisane prostym językiem. To nie mogą, tak jak kiedyś, być klauzule prawnicze, które są rozumiane tylko przez prawnika. To jest przykład, że należy tych superprawników odsunąć.

RODO wymaga, by informacje dla obywateli były pisane prostym językiem. To nie mogą, tak jak kiedyś, być klauzule prawnicze, które są rozumiane tylko przez prawnika. To jest przykład, że należy tych superprawników odsunąć.źródło: ShutterStock

Głosowanie nad powołaniem Jana Nowaka na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jest w zasadzie formalnością. Klub parlamentarny PiS ma większość w Sejmie, a jako jedyny zgłosił kandydata. We wtorek wieczorem został on pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Jan Nowak od 2008 r. pełnił funkcję dyrektora najpierw urzędu GIODO, a od maja 2018 r. UODO. Jednocześnie, od 2002 r., był radnym PiS warszawskiej dzielnicy Wola. Ukończył Wydział Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej oraz studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane