statystyki

Sejm wybierze dzisiaj nowego prezesa UODO

autor: Sławomir Wikariak04.04.2019, 07:38; Aktualizacja: 04.04.2019, 07:42
RODO wymaga, by informacje dla obywateli były pisane prostym językiem. To nie mogą, tak jak kiedyś, być klauzule prawnicze, które są rozumiane tylko przez prawnika. To jest przykład, że należy tych superprawników odsunąć.

RODO wymaga, by informacje dla obywateli były pisane prostym językiem. To nie mogą, tak jak kiedyś, być klauzule prawnicze, które są rozumiane tylko przez prawnika. To jest przykład, że należy tych superprawników odsunąć.źródło: ShutterStock

Głosowanie nad powołaniem Jana Nowaka na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jest w zasadzie formalnością. Klub parlamentarny PiS ma większość w Sejmie, a jako jedyny zgłosił kandydata. We wtorek wieczorem został on pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Jan Nowak od 2008 r. pełnił funkcję dyrektora najpierw urzędu GIODO, a od maja 2018 r. UODO. Jednocześnie, od 2002 r., był radnym PiS warszawskiej dzielnicy Wola. Ukończył Wydział Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej oraz studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane